Zuhal İsminin Anlamı Nedir | İsimler Sözlüğü ve Anlamları

Zuhal İsminin Anlamı ve manası nedir, Zuhal Adının anlamı, Bebeğe Zuhal ismi verilir mi çocuğa isim verme ile ilgili isimler sözlüğü yazısı.
isimler sözlüğü isimlerin anlamlarıZuhal İsminin Anlamı ve manasını çocuğa isim olarak verilir mi ve ne anlama geldiğini bu isimler sözlüğü yazımızda bulabilirsiniz.

Bebeğe veya çocuğa Zuhal ismini vermeyi düşünüyorsanız mutlaka ismin anlamını da araştırın. Unutmayalım ki isimler biz yaşadıkça bizimle beraber yaşar.

Zuhal adının anlamı:

Güneşe uzaklık bakımından altıncı durumda olan gezegen, satürn

İlgili aramalar: İsimler Sözlüğü, Zuhal İsminin Anlamı, Çocuğa Zuhal İsmi verilir mi, Bebeğe Zuhal ismi Verilir mi ve ne anlama gelir, Zuhal adı ne anlama gelir, Zuhal ismi Bebeğe hangi isim verilir, Zuhal kız ismi mi erkek ismi mi?

5 thoughts on “Zuhal İsminin Anlamı Nedir | İsimler Sözlüğü ve Anlamları

 • 14 Nisan 2014 tarihinde, saat 23:16
  Permalink

  Zuhal in manası: Eskiden romali çiftçiler ekinlerine bereket versin diye satürnuse dua ederlermis satürnus her gün batiminda onlari selamlar onlara gülümser ve içlerini bir huzur kaplarmis fakat bazi günlerde satürnusu göremezlernis ve tanrilarinin onlara kizdigini kurakligin olacagini düsünür ve çok korkarlardi onlar için satürnusun bir gün bile görülmemesi bir huzursuzluk bir yürek buruklulugu bir endise sebebiydi satürnus aslinda kimmis biliyormusun satürn gezegeniymis
  Sonra ne olmus biliyormusun araplar girmis isin içine romalilarin satürnusu meger onlarinda ZUHALiymis…

 • 17 Eylül 2013 tarihinde, saat 11:53
  Permalink

  zuhal isminin anlamı gökyüzündeki en parlak yıldız seher yıldız

 • 29 Haziran 2013 tarihinde, saat 10:09
  Permalink

  Zuhal anlamı nedir

 • 18 Haziran 2013 tarihinde, saat 15:26
  Permalink

  ismimin daha guzel anlamli olmasini isterdi bunada sukur

 • 23 Ekim 2012 tarihinde, saat 09:52
  Permalink

  zuhal arapça kökenli bir kelimedir. Evet satürne verilmiş bir isimdir fakat kelime manasını, -o dönemin koşullarına göre- güneş sistemine en uzak kaldığı gözlenen satürn gezegenine isim olarak arapça “uzakta kalan” anlamına gelen bu kelimeden almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.