Yunus Nedir Yunusların Özellikleri

Yunus anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Yunus Nedir, Yunus Ne Anlama Gelir, Yunus Ne Demektir, Yunus Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Yunus ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Yunus Anlamı


Memeliler (Mammalia) sınıfının, balinalar (Cetacea) takımından, balinalar dışındaki türlere verilen genel ad. Bedenleri balık biçimindedir. Türlere göre boyları 1-9 m, ağırlıkları 70-450 kg arasında değişir. Ağız ve burunları uzayarak gaga şeklini almıştır. Plânkton, küçük karidesler, mürekkep balıkları, penguen ve öteki yunusları yiyebilirler. Türlerin birçoğu sürüler oluşturur.

Çok hareketlidirler ve bazı türleri yüzen insanlara, kayıklara yanaşmayı ve oyun oynamayı çok sever. Tüm denizlerde ve bazı akarsularda bulunurlar. Ülkemiz denizlerinde de yaygın olarak yaşayan türleri vardır. Avlanma ve kirlenme nedeniyle bazı türlerinin sayıları azalmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Yunus Nedir Yunus ödev ara Yunus kelime anlamı Yunus sözlükte ara Yunus ansiklopedi bilgi bankası ara Yunus ne demek Yunus neye denir

Yunus ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Yunus Nedir Yunusların Özellikleri” için bir yorum

  • 24 Nisan 2013 tarihinde, saat 21:59
    Permalink

    bu yunusun anlamı ise gercek yunusun anlamı nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.