Yunan Uygarlığı Nedir

Yunan Uygarlığı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Yunan Uygarlığı Nedir, Yunan Uygarlığı Ne Anlama Gelir, Yunan Uygarlığı Ne Demektir, Yunan Uygarlığı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Yunan Uygarlığı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Yunan Uygarlığı Anlamı


Yaklaşık M.Ö. 1200 yıllarında başlayan büyük ve özgün İlk Çağ uygarlığı. Bugünkü Avrupa kültürünün temellerini oluşturan Yunan uygarlığı; Batı Anadolu, Trakya, bugünkü Yunanistan, Makedonya ve çevresindeki adalardan oluşan geniş bir bölgeye yayılmıştı. M.Ö. 9. yüzyılda belirginleşmeye başlayan Yunan uygarlığı, M.Ö. 5. yüzyılda en olgun dönemine ulaştı. Yunan uygarlığı bilim, sanat ve felsefe alanlarında önemli yapıtlar gerçekleştirdi. Araştırmacı ve sorgulayıcı bir felsefe çabası ilk kez Eski Yunan uygarlığı içerisinde ortaya konmuştur. Bu dönemde oluşan Yunan kültürü, Büyük İskender’in fetihleri sonucu Asya kültürleriyle kaynaşarak Helenistik kültürü meydana getirmiştir. Ayrıca Yunan uygarlığı, daha sonraki dönemde ortaya çıkan Roma uygarlığının da öncüsüdür.

Konu ile ilgili aramalar: Yunan Uygarlığı Nedir Yunan Uygarlığı ödev ara Yunan Uygarlığı kelime anlamı Yunan Uygarlığı sözlükte ara Yunan Uygarlığı ansiklopedi bilgi bankası ara Yunan Uygarlığı ne demek Yunan Uygarlığı neye denir

Yunan Uygarlığı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.