Yumuşakçalar Nedir Nelerdir Özellikleri

Yumuşakçalar anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Yumuşakçalar Nedir, Yumuşakçalar Ne Anlama Gelir, Yumuşakçalar Ne Demektir, Yumuşakçalar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Yumuşakçalar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Yumuşakçalar Anlamı


Sölomluların birincil ağızlılar filunuma giren ve yumuşak bedenli hayvanları kapsayan bir dalı. Tür sayısı bakımından hayvanlar âleminin eklem bacaklılardan sonraki en zengin hayvan şubesidir. Yüz otuz bin kadar yaşayan türü vardır. Fosil tür sayısı da 350 000 kadardır. Deniz, tatlı su ve kara ortamlarının hepsinde yaşayabilirler. Yumuşakçalar birçok yerde insanlar tarafından besin olarak alınır. Yıllık tüketim miktarının 5 milyon ton civarında olduğu tahmin edilmektedir. Bunun yaklaşık yarısından fazlası midye, üçte biri de mürekkep balıkları ve ahtapotlardır.

Konu ile ilgili aramalar: Yumuşakçalar Nedir Yumuşakçalar ödev ara Yumuşakçalar kelime anlamı Yumuşakçalar sözlükte ara Yumuşakçalar ansiklopedi bilgi bankası ara Yumuşakçalar ne demek Yumuşakçalar neye denir

Yumuşakçalar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.