Yeni çıkan teknolojik ürünler 2


Bilek gücüyle şarj ediyor
Cep telefonu, dijital fotoğraf makinesi, MP3 çalar gibi elektronik aletleri şarj eden bu cihaz, bilek gücüyle çalışıyor. Şaka değil! Wrist Band Portable Battery adındaki alet, bileğinizi hareket ettirdikçe ortaya çıkan enerjiyi kullanıyor. Pille de çalışıyor.

Yemeği ısıtan çanta
Çinli teknoloji firması Thanko’nun geliştirdiği yemek çantası, USB kablosu aracılığıyla, içine koyduğunuz yemeği 60 dereceye kadar ısıtıyor. Bilgisayar başından kalkamıyorsanız tam size göre!

Fotoğraf çekerken yüzünüze makyaj yapıyor
Casio Exilim serisinin yeni üyesi EX-Z280, 12 megapiksel çözünürlükte. “Dinamik fotoğraf” fonksiyonu, seri fotoğrafları hareketli görüntüye çeviriyor. Bir de “makyaj fonksiyonu” var: Kişilerin yüzünü netliyor, o ortam için en iyi renk tonu ve gölgeyi ayarlıyor.

Parmak iziniz laptopta kalmayacak
Samsung, daha yüksek performans için yeni nesil Intel Core i5 işlemci kullandığı yeni dizüstü bilgisayarlar çıkardı. Farklı ekran büyüklüğü seçenekleri sunan bu modellerin kasası, çizilmelere karşı koruma sağlıyor. Ayrıca leke tutmuyor, yani üstünde parmak izi kalmıyor. R580 ve R480 modellerinde bulunan Phoenix FailSafe yazılımı ise eğer çalınırsa PC’nizi izleme imkanı veriyor.

One thought on “Yeni çıkan teknolojik ürünler 2

  • 31 Aralık 2011 at 13:01
    Permalink

    çok güzel bie cite

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.