Yahudi Köftesi Tarifi ve Nasıl Yapılır? | Yemek Tarifleri

Yahudi Köftesi tarifi nasıl yapılırYahudi Köftesi tarifini ve nasıl yapıldığını öğrenmek isteyen ziyaretçilerimiz için bu yazıyı ekledik. Çoğu ziyaretçimden gelen Yahudi Köftesi nasıl yapılır sorusuna karşılık; makalemizde gerekli bilgileri, malzemelerini ve yapılışını bulabilirsiniz.

Makalenin üst bölümünde Yahudi Köftesi Tarifi için malzemeler listesini; yazının alt bölümünde ise yapılışını bulabilirsiniz…

Yahudi Köftesi İçin Gerekli Malzemeler:

1/2 kg kadar kıyma
2 baş soğan
1/2 kg kadar ıslatılmış bulgur
1 kaşık salça
Maydanoz
1 tutam kimyon
Tuz, karabiber

Yahudi Köftesi Yapılışı ve Nasıl Yapılır?

Yahudi köftesi yapımı el becerisine dayanan içli köfte olarak bildiğimiz yemeğin sosla sulandırılmış halidir.
Soğanlar ve maydanozlar oldukça ince kıyılır. Yarım kg kıyma, maydanoz, soğan, kimyon, karabiber, tuz geniş bir kaba alınır ve el sürekli ıslatılarak yoğrulur. Bir kaşık kadar salça eklenir. Yoğrulmaya devam edilir. Kıyma dinlendirilirken, suyla ıslatılmış bulgur iyice yoğrulur ve içli köfte gibi yuvarlanır. Köftelerin daha kolay şekil alabilmesi için el ıslatılarak yuvarlanır. İçine hazırlanmış kıyma harcı konur. Yuvarlanmış ve harcı konmuş köfteler kapatılır.
Köftenin suyu kaynatılır, salça kavrulur, tuzu atılır, köfteler tencereye yavaşça bırakılır. Tencerenin kapağı kapatılır. Yaklaşık on dakika pişirilir.

Konu ile ilgili aramalar: Yahudi Köftesi tarifi nasıl yapılır, Yapılışı, en güzel denenmiş tarif, en lezzetli Yahudi Köftesi tarifi, öğrenci yemeği Yahudi Köftesi tarifi, nasıl yaparım, kaç dakika saat sürer, ne kadar zamanda pişer, Yahudi Köftesi içine ne konur, içindekiler, nasıl doğranır Yahudi Köftesi yapmak zormu, misafir için Yahudi Köftesi
TARIFİ NASIL BULDUNUZ VEYA DENEDİNİZ Mİ? AŞAĞIDAN YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.