Yaban Kazı Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Yaban Kazı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Yaban Kazı Nedir, Yaban Kazı Ne Anlama Gelir, Yaban Kazı Ne Demektir, Yaban Kazı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Yaban Kazı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Yaban Kazı Anlamı

Yaban Kazı Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Ördekler familyasından, kamışlı sularda yaşayan ve yalnız bitki ile beslenen büyük ve göçücü bir kuş.

Yaban kazları 8000 metre gibi inanılması güç bir yükseklikte uçabilirler. Pek çok canlı bu yükseklikte soluk bile alamaz. Bunun nedeni atmosferde yükseklere çıkıldıkça havadaki oksijen oranının azalmasıdır. Bu durum yükseklerde soluk almayı güçleştirir. Dolayısıyla atmosferin bu denli seyrek olduğu bir yükseklikte uçan kazlar, daha hızlı kanat çırpmak zorunda kalacaktır. Çok kanat çırpmak için de kazların daha çok oksijen yakması gerekecektir. Bu da kuşun işini çok zorlaştıracak bir durumdur. Ancak kazlar binlerce metre yükseklikte uçsalar da hiçbir zaman bir zorlukla karşılaşmazlar. Çünkü bu hayvanların ciğerleri, yükseklerdeki seyrek oksijenden en yüksek oranda faydalanabilecek şekildedir. Yaban kazlarının öteki hayvanlardan farklı şekilde çalışan akciğerleri, kuşların seyrek havadan normalden daha fazla enerji almalarını sağlar.

Konu ile ilgili aramalar: Yaban Kazı Nedir Yaban Kazı ödev ara Yaban Kazı kelime anlamı Yaban Kazı sözlükte ara Yaban Kazı ansiklopedi bilgi bankası ara Yaban Kazı ne demek Yaban Kazı neye denir

Yaban Kazı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.