Vinç Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır

Vinç anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Vinç Nedir, Vinç Ne Anlama Gelir, Vinç Ne Demektir, Vinç Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Vinç ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Vinç Anlamı

Vinç Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır
Ağır cisimlerin yukarı kaldırılması ya da yatayda hareket ettirilebilmesi için kullanılan makinelerin ortak adı. Eski çağlardan beri kullanılan vinçler 19. yüzyılda buhar makineleriyle içten yanmalı motorlar ve elektrikli motorlarının gelişmesiyle yaygın biçimde kullanılmaya başlanmıştır.

Yüklerin yalnızca kaldırılmasına yarayan kaldırıcı ya da asansör gibi aygıtlardan ve kömür, tahıl gibi dökme malzemelerin sürekli taşınmasında kullanılan taşıyıcılardan farklı olan vinçlerin; basit kollu vinç, hareketli vinç, konsol vinç ve hareketli köprü vinç gibi çeşitleri limanlarda, tersanelerde, inşaatlarda ve özellikle sanayi tesislerinde kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Vinç Nedir Vinç ödev ara Vinç kelime anlamı Vinç sözlükte ara Vinç ansiklopedi bilgi bankası ara Vinç ne demek Vinç neye denir

Vinç ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.