Unesco Nedir Görevleri Nelerdir Neden Kurulmuştur Nerede Kurulmuştur

Unesco Nedir Görevleri Nelerdir Neden Kurulmuştur Nerede Kurulmuştur
Unesco anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Unesco Nedir, Unesco Ne Anlama Gelir, Unesco Ne Demektir, Unesco Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Unesco ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Unesco Anlamı

Unesco Nedir Görevleri Nelerdir Neden Kurulmuştur Nerede Kurulmuştur
Birleşmiş Milletler Örgütü’ne bağlı özel kuruluş. Kuruluşun adı “Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü” anlamına gelen “United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization” sözcüklerinin baş harflerinden oluşur. 1946 yılında kuruldu. Merkezi Paris’tedir. UNESCO’nun amacı eğitim, bilim ve bilgi alışverişi alanlarında uluslararası işbirliğini, tüm insanların bilgi ve kültürlerinin artmasını, insan haklarının güçlenmesini sağlamaktır. Çalışmaları Asya, Afrika ve Lâtin Amerika ülkelerine temel eğitim malzemeleri sağlamaktan, önemli metinlerin çevirisine kadar çok geniş bir alana yayılmıştır. En önemli katkısı, az gelişmiş ülkelerde eğitimin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması konusundadır. 124 üyesi bulunan UNESCO’nun organları genel kurul, yürütme konseyi ve sekreterliktir. Genel kurul, yılda bir kez bütün üyelerin katılmasıyla toplanır. Yürütme konseyinin 34 üyesi vardır.

Konu ile ilgili aramalar: Unesco Nedir Unesco ödev ara Unesco kelime anlamı Unesco sözlükte ara Unesco ansiklopedi bilgi bankası ara Unesco ne demek Unesco neye denir

Unesco ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Unesco Nedir Görevleri Nelerdir Neden Kurulmuştur Nerede Kurulmuştur” için 6 yorum

 • 26 Nisan 2013 tarihinde, saat 07:09
  Permalink

  ben unesco nedir ve amaclarını sordum

 • 31 Ekim 2012 tarihinde, saat 18:12
  Permalink

  Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü ya da UNESCO (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization), Birleşmiş Milletler’in özel bir kurumu olarak, II. Dünya Savaşı’ndan sonra, 1946 yılında kurulmuştur.

  Bu kurumun yasası 1945 yılı Kasım ayında Londra’da 44 ülkenin temsilcilerinin katıldıkları bir toplantıda kabul edilmiştir.

  Merkezi Paris’te bulunan ve Genel Konferans, Yürütme Konseyi, Sekreterlik olmak üzere üç organı olan UNESCO eğitim, bilim ve kültür alanlarındaki amaçlarını, kendisine üye olan her devlette kurulan Milli Komisyonlar aracılığıyla gerçekleştirmeye çalışmaktadır.

  Unecsconun genel merkezi nerededir?

  Genel merkezi Paristedir. UNESCO eğitim, bilim ve kültür alanlarındaki amaçlarını, kendisine üye olan her devlette kurulan Milli Komisyonlar aracılığıyla gerçekleştirmeye çalışmaktadır.

 • 30 Ekim 2012 tarihinde, saat 20:15
  Permalink

  bende genel merkezini istedim.

 • 14 Ekim 2012 tarihinde, saat 10:29
  Permalink

  bende unesconun genel merkesini istedim

 • 10 Ekim 2012 tarihinde, saat 19:30
  Permalink

  unesgonun genel merkezi

 • 10 Ekim 2012 tarihinde, saat 19:28
  Permalink

  ben sadece unesgo nun görevini istedim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.