Trajedi Nedir

Trajedi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Trajedi Nedir, Trajedi Ne Anlama Gelir, Trajedi Ne Demektir, Trajedi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Trajedi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Trajedi Anlamı


Tragedya. Klâsik tanımı; yüceltilmiş sözlerle konuşulan, yüceltilmiş bir kahramanın iyi bir durumdan kötü bir duruma düşmesiyle seyircinin korku ve acıma duygularına yönelmesi ve böylece entelektüel arınmaya gittiği oyun türü. Çağdaş tanımı; sıradan bir kişinin gerçekçi bir çevre içinde toplumsal çelişkilerini hissetmesiyle ortaya çıkan bir oyun türü.
Tragedya oynamada etkinliğiyle başarı kazanan bu tür oyunda ünlenen oyuncuya tragedya oyuncusu denir. Aristoteles’in Poetika’sında tragedya için önerilen ögeler şunlardır: Konu, davranış, konuşma, düşünce, dekor, müzik ve bunların uyumu.

Konu ile ilgili aramalar: Trajedi Nedir Trajedi ödev ara Trajedi kelime anlamı Trajedi sözlükte ara Trajedi ansiklopedi bilgi bankası ara Trajedi ne demek Trajedi neye denir

Trajedi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.