Trabzonspor AİHM Başvurdu

Bu yazıda da  Trabzonspor AİHM Başvurdu ile ilgili konuda yorumlarımızı yazacağız. Yazımda  Trabzonspor AİHM Başvurdu ile ilgili bilgiler açıklanmış.

 Trabzonspor AİHM Başvurdu

Trabzonspor’un avukatları tarafından Türkiye’deki şike süreci sırasında yaşanan gelişmelerle ilgili olarak hazırlanan bilgilendirme yazıları, UEFA Disiplin Kurulu üyelerine tek tek gönderildi.

Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

TFF YARGILANSIN

“Söz konusu yazılarda ülke futbolunda son 1 yıl içerisinde yaşanan gelişmelerin detaylı içeriğine yer verilirken mahkemenin aldığı kararla ilgili de geniş çaplı bilgi yer aldı. Ayrıca kulübümüz uğradığımız mağduriyeti gerekçe göstererek Türkiye Futbol Federasyonu’nun yargılanması için İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvurdu. Ayrıca Emre Belözoğlu’nun oyuncumuz Didier Zokora’ya yönelik ırkçı söylemlerine karşılık başvurulan savcılığın görevsizlik kararı vermesi üzerine Ağır Ceza Mahkemesi’ne itiraz edildi. Bu itirazın sonucuna göre yine İnsan Hakları Mahkemesi’ne gidilmesi yönünde harekete geçilmesi uygun görüldü. UEFA’daki disiplin sürecinin olumsuz yönde ilerlemesi durumunda CAS’a gidilmesi doğrultusunda da karar alındı.”

Trabzonspor AİHM Başvurdu

Kaynak: Ensonhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.