Termometre Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır

Termometre anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Termometre Nedir, Termometre Ne Anlama Gelir, Termometre Ne Demektir, Termometre Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Termometre ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Termometre Anlamı

Termometre Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır
Cisimlerin sıcaklığını ölçmeye yarayan araç. Çalışma maddesinin sıcaklığa bağlı herhangi bir özelliğinden yararlanılarak düzenlenmiştir. Termometrelerde kullanılan sıvılarda, küçük bir sıcaklık artışına yeterince büyük ve düzgün bir genleşme göstermesi, kimyasal bakımdan kararlı olması, kaynama noktasının yüksek, donma noktasının düşük olması aranır. Çalışma maddesi gaz ise, sıvılaşma noktasının düşük olması gerekir. Oda sıcaklığı ölçümünde genellikle alkollü termometre, doktor termometresindeyse ölçüm sıvısı olarak cıva kullanılır. Ölçülecek sıcaklık aralığına göre çok çeşitli termometreler vardır.

Konu ile ilgili aramalar: Termometre Nedir Termometre ödev ara Termometre kelime anlamı Termometre sözlükte ara Termometre ansiklopedi bilgi bankası ara Termometre ne demek Termometre neye denir

Termometre ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Termometre Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır” için 2 yorum

  • 10 Aralık 2012 tarihinde, saat 22:01
    Permalink

    slogan yokmuuuuuuuu

  • 31 Ekim 2012 tarihinde, saat 17:54
    Permalink

    beğendim güzeldi iyi bilgiydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.