Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri

meslekler ve bölümler hakkında bilgiler
Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümü Nedir, Ne İş Yapar ile ilgili yazıyı ve Tekstil Geliştirme ve Pazarlama bölümü ile ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Tekstil Geliştirme ve Pazarlama bölümü ile ilgili genel bilgiler ve bölümün geleceği ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.
Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümü Hakkında Bilgiler, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümü Nasıl bir bölümdür?

Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümü Nedir?

Bu programda belirli niteliklere sahip tekstil ürünlerinin geliştirilmesi ve pazarlanması becerisine sahip uzmanların yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Program kapsamında öncelikle tekstil teknolojisi ve bilimleri ilgili olarak elyaf, iplik, dokuma, örme, kumaş, nonwomen, boya, baskı, terbiye teknolojileri ile ilgili teorik ve uygulamalı dersler yer almaktadır. Bu derslerle birlikte herhangi bir tekstil ürününün pazar payını artırmaya yönelik olarak göz önünde bulundurulması gereken unsurları pazarlama teknikleri, uluslararası pazarlar ve temel teknolojik bilgiler vb. konularda bilgili ve yetkin yöneticilerin yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Çalışma Alanları:

Tekstil ve moda alanında faaliyet gösteren tüm kuruluşların pazarlama, ar-ge ve yönetim bölümlerinde görev alabilirler.
Tekstil ve moda alanında faaliyet gösteren kurum ve fabrikalarda iş bulma imkânı yüksek olan bir bölümdür.

Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümü hakkında bilgiler ve şartları

Mesleğin gerektirdiği özellikler:

Yaratıcı, güzel sanatlara ilgili olması
Yöneticilik ve ikna kabiliyeti yüksek olması
Araştırmacı, ekonomiye ilgi duyan olması
Sorumlu, sabırlı, titiz olması
İlgili aramalar: Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümü Hakkında Bilgiler, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümü Nasıl, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümü seçilir mi, seçsem mi, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümü okunurmu, hangi üniversitelerde vardır, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümünün geleceği nasıl, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümü okuyanlar nerede çalışabilirler, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümü okuyanlar ne kadar maaş alırlar, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümü okuyan maaşı, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümü iş bulabilirmi, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümü dersleri zor mudur, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümü kolay mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.