Teali İslam Cemiyeti Nedir Neden Kurulmuştur Amacı

Teali İslam Cemiyeti anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Teali İslam Cemiyeti Nedir, Teali İslam Cemiyeti Ne Anlama Gelir, Teali İslam Cemiyeti Ne Demektir, Teali İslam Cemiyeti Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Teali İslam Cemiyeti ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Teali İslam Cemiyeti Anlamı

Teali İslam Cemiyeti Nedir Neden Kurulmuştur Amacı
Kurtuluş Savaşı sırasında kurulan ve Kurtuluş Savaşı’na karşı olan bir cemiyet. Cemiyet, Şubat 1919’da İstanbul’da kuruldu. Kurucularının fikrine göre Osmanlı Devleti’nin Mondros Mütarekesi ile içine düştüğü kötü durumdan kurtulması, Osmanlı toplumunun ancak İslâm dini ve halifelik makamı etrafında toplanmasıyla olabilecekti. Cemiyet, İtilâf ve Hürriyet Fırkası tarafından da desteklenmişti. Konya civarında birkaç şube açabilmiş, fazla bir gelişme gösterememiştir.

Konu ile ilgili aramalar: Teali İslam Cemiyeti Nedir Teali İslam Cemiyeti ödev ara Teali İslam Cemiyeti kelime anlamı Teali İslam Cemiyeti sözlükte ara Teali İslam Cemiyeti ansiklopedi bilgi bankası ara Teali İslam Cemiyeti ne demek Teali İslam Cemiyeti neye denir

Teali İslam Cemiyeti ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.