Tarla Kuşu Nedir

Tarla Kuşu anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Tarla Kuşu Nedir, Tarla Kuşu Ne Anlama Gelir, Tarla Kuşu Ne Demektir, Tarla Kuşu Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tarla Kuşu ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tarla Kuşu Anlamı


Ötücükuşlar (Passeriformes) takımından Alaudidae familyasına ait yaklaşık 80 kuş türünün ortak adı. Tarlalarda yuva yaparlar. Sırtı kahverengi, karnı beyaz olan, küçük ötücü bir çayır kuşudur. Toygar olarak da bilinir. Gagaları küçük ve dar bir koni biçiminde ya da uzun ve aşağı kıvrık olabilir. Boyları 15-23 cm arasında değişir. Erkek tarla kuşunun tepesi kırmızıdır. Bozkırlarda, ekili alanlarda yaşarlar. Eskidünya’ya özgü türlerdendir.

Konu ile ilgili aramalar: Tarla Kuşu Nedir Tarla Kuşu ödev ara Tarla Kuşu kelime anlamı Tarla Kuşu sözlükte ara Tarla Kuşu ansiklopedi bilgi bankası ara Tarla Kuşu ne demek Tarla Kuşu neye denir

Tarla Kuşu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.