Suluboya Nedir

Suluboya anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Suluboya Nedir, Suluboya Ne Anlama Gelir, Suluboya Ne Demektir, Suluboya Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Suluboya ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Suluboya Anlamı


Su katılarak karıştırılıp kullanılabilen boya türü. Kâğıt ya da mukavva üzerine çalışılır. Suluboya, guvaş boyadan farklı olarak saydam şeklini korur. Berraktır ve çabuk bozulur. Buna karşın kullanılması daha pratik ve hızlıdır. Diğer boyalara oranla daha ekonomik olması da kullanımında önemli bir etkendir. Romantik ressamların birçoğu yapıtlarında suluboyayı kullanmışlardır. Özellikle izlenimciler, izlenimlerini kâğıda hızla aktarabilmek için akıcı ve çabukluk sağlayan suluboyayı, her zaman için yağlıboyaya yeğlemişlerdir. Eugéne Bouidin, Seurat, Signac ve Cross gibi yeni-izlenimcilerin yanı sıra, çağımızda Dunoyer ve Segonzac suluboya resmin ustaları arasındadır.

Konu ile ilgili aramalar: Suluboya Nedir Suluboya ödev ara Suluboya kelime anlamı Suluboya sözlükte ara Suluboya ansiklopedi bilgi bankası ara Suluboya ne demek Suluboya neye denir

Suluboya ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.