Su Samuru Nedir

Su Samuru anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Su Samuru Nedir, Su Samuru Ne Anlama Gelir, Su Samuru Ne Demektir, Su Samuru Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Su Samuru ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Su Samuru Anlamı


Memeliler (Mammalia) sınıfının, yırtıcılar (Carnivora) takımının, sansargiller (Mustelidae) familyasındaki dört cinsi oluşturan memelilerin ortak adı. Boyları 60-90 cm, kuyrukları 35-50 cm, ağırlıkları 5-16 kg kadardır. Başları üstten kuvvetli olarak basıktır. Ağız kısımları küt ve yuvarlaktır. Göz ve kulakları küçük, burunları çıplaktır. Boyunları kalın ve uzun yapılıdır. Vücutları uzun ve silindir şeklindedir. Bacakları kısa ve kalındır. Su içerisinde çok hızlı ve hareketlidirler. Durgun sularda ve akarsularda, dere, çay ve ırmak kenarlarında, özellikle de yeterince bitki örtüsüne sahip kısımlarında yaşarlar. Kıyılardaki çalılar ve otlar arasına yuva yaparlar. Balıklar, kurbağalar, kabuklular, su kuşları, kuş yumurtaları ve böceklerle beslenirler. Yaşam süreleri 15 yıl kadardır. Avrupa’dan, Japonya’ya kadar pek çok bölgeye yayılmışlardır. Çok seyrek de olsa, ülkemizdeki akarsu ve uygun göllerinin birçoğunda da bulunurlar. Çevre kirlenmesi ve avlanmadan dolayı sayıları hızla azalmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Su Samuru Nedir Su Samuru ödev ara Su Samuru kelime anlamı Su Samuru sözlükte ara Su Samuru ansiklopedi bilgi bankası ara Su Samuru ne demek Su Samuru neye denir

Su Samuru ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.