Spor Yöneticiliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri

meslekler ve bölümler hakkında bilgiler
Spor Yöneticiliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar ile ilgili yazıyı ve Spor Yöneticiliği bölümü ile ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Spor Yöneticiliği bölümü ile ilgili genel bilgiler ve bölümün geleceği ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.
Spor Yöneticiliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Spor Yöneticiliği Bölümü Hakkında Bilgiler, Spor Yöneticiliği Bölümü Nasıl bir bölümdür?

Spor Yöneticiliği Bölümü Nedir?

Spor Yöneticiliği Bölümü; spor endüstrisi, rekreasyon ve boş zamanların değerlendirilmesine yönelik hizmetler sunan organizasyonlarla birlikte, kamu ve özel sektördeki sporla ilgili kurumlara, okullara ve üniversitelere hizmet verebilecek kalifiye elemanları yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

Faaliyet Alanları:

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında öğrenim ve uzmanlık alanlarına uygun hizmet birimlerinde, kamu kurum ve kuruluşlarda merkez ve taşra örgütlerinde yönetici olarak, amatör ve profesyonel spor kulüpleri idari yapısı içinde değişik düzeyde yönetici olarak, özel spor salonları kuruluşlarında ve işletilmesinde, “Sağlıklı Yaşam” adıyla toplumsal yaşamımızda yer alan faaliyetlerin organizasyon ve uygulamalarında, beş yüzden fazla işçi ve memur çalıştıran özel ve kamu kuruluşlarında ve yerel yönetimlerin ilgili kadrolarında yönetici olarak, herhangi bir birimin sportif faaliyetlerinin organizasyon ve uygulamalarında ve ayrıca ülkemiz turistik otel, motel ve işletmelerinde, serbest zamanı değerlendirme, spor organizasyonları, düzenleme ve animasyon hizmetlerini yürütmek üzere görev alabilirler.

Spor Yöneticiliği Bölümü hakkında bilgiler ve şartları

İnsanlarla iyi iletişim kurabilmesi
Düşüncelerini başkalarına açıkça ifade edebilme, ikna yeteneğine sahip olması
İnsan ihtiyaçlarına karşı duyarlı, sabırlı, anlayışlı ve hoşgörülü olması
Zamanı iyi kullanma ve organizasyon yeteneğine sahip olması
Bedenen sağlam olması ve spora yatkın olması
İlgili aramalar: Spor Yöneticiliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Spor Yöneticiliği Bölümü Hakkında Bilgiler, Spor Yöneticiliği Bölümü Nasıl, Spor Yöneticiliği Bölümü seçilir mi, seçsem mi, Spor Yöneticiliği Bölümü okunurmu, hangi üniversitelerde vardır, Spor Yöneticiliği Bölümünün geleceği nasıl, Spor Yöneticiliği Bölümü okuyanlar nerede çalışabilirler, Spor Yöneticiliği Bölümü okuyanlar ne kadar maaş alırlar, Spor Yöneticiliği Bölümü okuyan maaşı, Spor Yöneticiliği Bölümü iş bulabilirmi, Spor Yöneticiliği Bölümü dersleri zor mudur, Spor Yöneticiliği Bölümü kolay mı

Spor Yöneticiliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri” için 2 yorum

 • 23 Ekim 2012 tarihinde, saat 17:19
  Permalink

  kısa dönem askerlik yapmaktan başka hiç bir
  şeye yaramaz. Okuduğun
  okuyacağın kesinlikle en son bölüm olsun. Kendine yazık etme. Ataması filan yok doğru düzgün. 2yılda bir ataması yapılıyor o da 3 5 kişi. Hiç tavsiye etmiyorum

 • 05 Ekim 2012 tarihinde, saat 13:05
  Permalink

  ya bu bölümün atamaları nasıl bana biraz yardımcı olabilir misiniz lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.