Spor ne zaman yapılır ve günün hangi saatlerinde yapmak gereklidir?

Spor ne zaman yapılır ve günün hangi saatlerinde yapmak gereklidir sorusu ile ilgili açıklayıcı yazı ve bilgiler bu yazıda bulabilirsiniz. Sayfamızı ziyaret edin.

Spor yapmanın en uygun zamanı, herkes için farklıdır. İnsanlar, kendi yaşam düzenleri ve çalışma koşullarına göre spor yapmak için en iyi zamanı kendileri saptayabilir. Ancak spor yaparken, aşağıdaki noktalara dikkat etmekte fayda var:
1. Sabah sporu öncesinde su içilmeli
Çoğu insan sabahleyin spor yapmayı sever. Çünkü, sabaha karşı saat 4 ile sabah 9 arasında,insan vücudu uyanma evresindedir. ne kadar iyi spor yaparsanız gün boyu o kadar dinç olursunuz. Ayrıca, sabahleyin insan vücudundaki kan yoğunluğu yüksek olur. yüksek tansiyon ve kalp ve damar hastalıkları olan insanlar için, sabahleyin spor yapmak çok faydalıdır. unutulmamalıdır: spor yüksek tansiyon ve kalp gibi rahatsızlıkların en önemli ilacıdır. tabi ki hastalığınızına göre ritminizi temponuzu ve spor yapacağınız zaman dilimini iyi ayarlamalısınız. Kan yoğunluğunu düşürmek için, spordan önce bir bardak su içilmeli. Ayrıca, çok ağaçlı yerlerden uzak durup, rüzgârsız ve güneşe bakan geniş yerlerde yaklaşık 40 dakika spor yapılmalı.
2. Spor yapmak için en iyi zaman: öğleden sonra
Genellikle insan öğle yemeğinden sonra biraz uyumak ister. Aslında, öğleden sonra 2:00-4:00 arası, insan vücudunun spordan en yüksek verimi alacağı saatlerdir. Ayrıca bu saatlerde yeterli güneş ışığı, uygun hava sıcaklığı ve hafif rüzgâr olmasından dolayı da spor için en uygun zamandır. En ideali, öğle yemeğinden bir saat sonra spor yapmaktır.
3. Kilo vermek için akşam sporu yapın
Kilo vermek istiyorsanız, akşam spor yapmayı tercih edin. Akşam saatlerinde yapılan spor, sindirimin hızlandırılmasına yardımcı olur ve vücutta yağ birikmesini engeller. Ancak, spor sinir sistemini uyardığı için, spordan en az bir saat sonra uyumak gerekir.
4. Spor yaparken su içmeyi ihmal etmeyin
Günün hangi saatinde spor yaparsanız yapın, su içmeyi ihmal etmeyin. Sabah spor yapanlar, her 20 dakikada bir her seferinde 120 mililitre su içmeli. Öğleden sonra ve akşam spor yapanlar ise, daha çok enerji ve su tükettikleri için, 200 mililitre su içmeli. Bunun yanı sıra, spordan sonra asla birdenbire çok miktarda su içmemek lazım. Kalbe yönelik baskıyı hafifletmek için yudum yudum su içmek gerekir. Ayrıca, biraz tuzlu veya şekerli içecekler de alabilirsiniz. Bunlar, vücudun yeniden güç kazanmasına yardımcı olur.
1.KURAL=bi kere akşam yemeğinizi azaltacaksınız.

2.KURAL=Simit yemeyin çünkü simitin üzerindeki susamlar sizin kilo almanıza neden oluyor ve bol bol meyve ve sebze yiyin.

3.KURAL=Ekmek ve karbonhidratlı besinlerden uzak durun.(beyaz,somon ya da ekmek yemeyin)

4.KURAL=Spor yapın yürüyüş gibi vs.
5.KURAL=Asıl olay insanın kendine inanmasında bitiyor inanın ve yapmak istediğinizden emin olun gerisi nasılsa gelecektir.
6.KURAL=İlk önce bir diyet uzmanına gidin eğer gidemiyosanız benim yukarda yazdıklarımı yapın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.