Sperma Nedir

Sperma anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sperma Nedir, Sperma Ne Anlama Gelir, Sperma Ne Demektir, Sperma Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sperma ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sperma Anlamı


Erkeğin orgazm sırasında boşalttığı özel sıvı; meni. Sıvı bölümle sperma hayvancıklarının (spermatozoon) karışımından meydana gelir. 4/5’i prostat bezinin salgısından, geri kalanı erbezlerinin ürettiği sperma hayvancıkları ve sperma depocuklarının salgıladığı sarı, sümüksü bir sıvıdan oluşur. 1 cm3 sperma sıvısı içinde yaklaşık 60-100 milyon sperma hayvancığı bulunur. Döllenmenin gerçekleşebilmesi için bu sayının 20-30 milyonun altına düşmemesi gerekir. Spermanın fışkırması bilinçli ya da bilinçsiz bir uyarının etkisiyle, üreme organları çevresindeki adrenerjik sinir kümelerinden çıkan sinirlerle sağlanır.

Konu ile ilgili aramalar: Sperma Nedir Sperma ödev ara Sperma kelime anlamı Sperma sözlükte ara Sperma ansiklopedi bilgi bankası ara Sperma ne demek Sperma neye denir

Sperma ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.