Sözleşme Nedir

Sözleşme anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sözleşme Nedir, Sözleşme Ne Anlama Gelir, Sözleşme Ne Demektir, Sözleşme Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sözleşme ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sözleşme Anlamı

Genellikle birbirinden farklı çıkar ve amaçlarla hareket eden kişiler arasında hukuksal bir sonuç doğurmak ve özellikle bir borç ilişkisi kurmak, var olan bir borçta değişiklik yapmak ya da onu tümüyle ortadan kaldırmak için yapılan hukuksal bir yazılı anlaşma. Çağdaş hukukta sözleşmelerde belli bir formun aranması ortadan kalkmaya başladı. Kanunlarda belirtilen bazı sözleşmeler dışında, bu konuda bir sınırlama yoktur.

Sözleşme hukuku, bir toplumda adalet ve toplumsal yararlılık ölçütlerini korumak amacıyla geliştirilir. Sözleşme koşulları yerine getirilmediğinde yaptırım isteğiyle dava açan tarafın, zarara uğradığını kanıtlaması gerekir.

Konu ile ilgili aramalar: Sözleşme Nedir Sözleşme ödev ara Sözleşme kelime anlamı Sözleşme sözlükte ara Sözleşme ansiklopedi bilgi bankası ara Sözleşme ne demek Sözleşme neye denir

Sözleşme ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.