Ipad gibi başka bir cihaz

Sony yeni Internet aracı Dash’i tanıttı. Ev ya da işyerlerinde kullanılabilecek olan cihaz, hava durumu, alarmlı saat, dijital fotoğraf çerçevesi, widget ve diğer özelliklere sahip.

Dokunmatik ekranı bulunan Dash, değiştirilebilen temalara da sahip. Bir USB’den ya da kablosuz ağ üzerinden video da oynatabilen Sony Dash’le e-kitap okuyabilecek ya da web tarayıcısıyla Internet üzerinden gezinebileceğiz.

Multitask özelliğine de sahip olacak bu yeni “bilgi ve eğlence merkezi”yle, radyo dinlerken Facebook durumumuzu da değiştirebileceğiz.

Sony, ürünün Nisan 2010’da piyasada olacağını ve yaklaşık 200 dolar’dan satılacağını belirtti.

Gelelim başlıkta neden ‘ama’ dediğimize. Ürünü elimize alıp incelemedik ama internete düşen tanıtım videolarında dokunmatik ekranın pek de iyi çalışmadığını gördük. Özellikle menü geçiş akışkanlığı çok esnek görünmüyor. Fotoğraf galerinizde gezerken bile ekran kesik kesik geliyor. Bu hali ile Touch Screen (dokunmatik) teknolojisinde Apple’ın iPhone ve İpod tecrübesinin çok uzağında görünüyor.

İşlemci hızı ve performansının da çok parlak görünmediği bu cihazı Sony’nin ‘mükemmel’ hale getirmeden neden piyasaya sürdüğünü anlamak gerçekten güç.

Apple’ın bu ay içinde duyurmayı planladığı iSlate’e rakip olabilir mi bilemiyoruz ama daha geniş ekranlı mobil cihazların

yaygınlaşması bakımından önemli bir adım.

özelliği o kadar iyi çalışmıyor gibi gözükse de hızlı ve uğraşmadan Internet üzerinden bilgi almak isteyenlerin gözdesi olabilecek bir ürün gibi görünüyor.  ZAMAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.