Son Dakika Çatışma Haberleri

Tüm çatışma haberlerini son dakika olarak buradan bulabilirsiniz.

güncel: 21 ekim 2011

Pervari’de çatışma: 4 asker yaralı

SİİRT’in Pervari İlçesi’ne bağlı Doğan Köyü kırsalında, operasyon gerçekleştiren güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada, ilk belirlemelere göre 4asker yaralandı. Yaralı askerlerAsker Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, bölgede operasyonların sürdüğü belirtildi.

ASKER YARALANDI

Pervari İlçesi’ne bağlı Doğan Köyü kırsalında yer alan Bestler- Dereler bölgesinde bugün iç güvenlik harekatı kapsamında operasyon düzenleyen güvenlik güçleri, bir grup PKK’lı teröristle karşılaştı. Güvenlik güçlerinin, “Teslim ol” çağrısına PKK’lıların ateşle karşılık vermesi sonucu çıkan çatışmada, ilk bilgilere göre 4asker yaralandı. Yaralı askerler helikopterle Siirt Asker Hastanesi’ne kaldırıldı.Siirt Devlet Hastanesi’nden Asker Hastanesi’ne doktor ve tıbbi malzeme takviyesi yapıldığı öğrenildi.

Bölgede başlatılan operasyonların genişleyerek devam ettiği belirtildi. Siirt 3. Komando Tugayı’ndan Kobra helikopterlerin de bölgeye sevk edildiği öğrenildi.

ensonhaber

güncel: 29 Eylül 2011

Şırnak’ta çatışma!

Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’nde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada 3 asker yaralandı

Olay Beytüşşebap-Hakkari karayolunun 10. kilometresinde İkinci Köprü mevkiinde saat 20.10 sıralarında meydana geldi. Bir grup PKK’lı terörist bölgede bulunan askeri noktaya uzun namlululu silahlarla ateş açtı. Çıkan çatışmada 3 asker yaralandı. Yaklaşık yarım saat süren çatışma sonunda teröristler, Kuzey Irak sınırındaki Kato Dağı eteklerine kaçtı. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Sağlık durumları hakkında henüz bilgi alınamayan yaralı 3 askerin Şırnak Askeri Hastanesi’ne sevk edildiği öğrenildi.

güncel: 24 Eylül 2011

Pervari’de karakola saldırı: 5 asker şehit

Siirt’in Pervari İlçesi Belenoluk Jandarma Karakolu’na PKK’lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Saldırıda 5 asker şehit olurken, 9 asker yaralandı. Bölgede çatışmaların yoğun olarak devam etiği bildirildi.

Siirt’in Pervari İlçesi Belenoluk Jandarma Karakolu’na PKK’lı teröristlerce saldırı düzenlendi. Karakoldaki askerlerin karşılık vermesiyle çıkan çatışma sürüyor. Teröristlerin takviye birliklerin gelişini önlemek için köy yoluna çok sayıda mayın tuzakladığı belirlendi.

Saldırı akşam saatlerinde çeşitli noktalardan uzun namlulu silahlarla başladı. Önce roketatarla ardından uzun namlulu silahlarla ateş açan teröristlerin ilk ateşinde 1 asker şehit oldu, 3 asker de yaralandı.

Karakolda bulunan askerlerin anında karşılık verip, yoğun ateş altına aldığı bir grup köy içine kaçtı. Kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için peşinden giden askerlerle PKK’lılar arasında köy içinde de çatışma yaşandı.

KÖY YOLUNA MAYINLI TUZAKLI

PKK’lıların jandarma karakoluna saldırdığı Belenoluk Köyü’ne karayoluyla takviye askerlerin gelmesine önlemek için köy yoluna çok sayıda mayınlı tuzaklar kurduğu tespit edildi. Güvenlik güçleri mayınları temizlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

Siirt 3’üncü Komando Tugay Komutanlığı’ndan kalkan Sikorsky helikopterlerle çatışma bölgesine özel eğitimli komandolar gönderildi. Teröristlerin gelen helikopterlere de ateş ettiği öğrenildi. Bu nedenle helikopterlerin inişte güçlük yaşadığı bildirildi. Kobra helikopterlerin de PKK’lıların bulunduğu alanları yoğun ateş altına aldığı ve bombaladığı bildirildi.

Çatışmada yaralanan 3 askerin ise helikopterle Şırnak Asker Hastanesi’ne gönderileceği belirtildi.

Bu arada çatışma nedeniyle Siirt’te tüm resmi ve özel hastanelerdeki doktorlar görev başına çağırıldı. Doktorlar hastanelere gelerek gelecek yaralıları tedavi etmek için hazır bekletiliyor.

 

Son Dakika Çatışma Haberleri” için 6 yorum

 • 21 Ekim 2011 tarihinde, saat 16:41
  Permalink

  yazık artık yeter allahsızlar yeter artık

 • 10 Ekim 2011 tarihinde, saat 15:39
  Permalink

  son günlerde azaldı, Allaha şükür inşallah yine başlamazlar

 • 24 Eylül 2011 tarihinde, saat 21:33
  Permalink

  5 şehitmi yeter artık ya yeterrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 • 24 Eylül 2011 tarihinde, saat 21:33
  Permalink

  yazık günah deilmi ya o kadar asker şehit oldu yarın nasıl hesap vereceksiniz

 • 24 Eylül 2011 tarihinde, saat 21:33
  Permalink

  ne zaman bitecek bu çatışmalar bu savaşlar barış gelsin artık

 • 24 Eylül 2011 tarihinde, saat 21:32
  Permalink

  allah teröristlerin belasını versin ne istiyorlar yeter artık durusn bu savaş yeterr…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.