Sınavlar İptal Olacak mı – MEB Lise Sınavları İptal mi

Sınavlar İptal Olacak mı, MEB Lise Sınavları İptal mi, 1.Dönem sonu lise sınavları iptal edilir mi

Sınavlar İptal mi

Sınavlar İptal edildi

Milli Eğitim Bakanlığı bu dönem okulları Covid 19 sebebiyle kapatmış ve dersler uzaktan canlı ders olarak yapılması kararlaştırılmıştı.

Yakın zamanda yayınlanan bilgiye göre de ilkokul ve ortaokul haricinde liselerde sınavları 4 ve 15 Ocak arasında yapılacağı açıklanmıştı.

Ancak ülkemizde Covid 19 salgını ve hasta sayısının artması üzerine öğrenciler ve veliler için sınav adına tedirginlik başladı. Veliler ve öğrencilerin büyük bir kısmı sınavların iptal olmasını istiyor.

Peki sınavlar iptal olacak mı?

23 Aralık tarihinde bilim kurulu toplanacak ve konu hakkında bilgilendirme yapacaklarını düşünüyoruz. Bunun için öğrenciler ve veliler imza kampanyası bile başlattılar. Tahminimiz sınavları ileri tarihe alacak ya da tamamen iptal edecekleri yönünde. Çünkü salgının bu kadar arttığı bu dönemde milyonlarca lise öğrencisini okullara getirip öğrenci öğretmen ve velileri riske atmak çok sıkıntılı bir durum olarak görünüyor. Hatta yeni çıkan Mutasyona uğramış virüs de bu sıkıntıyı daha çok artırıyor.

Bakalım ilerleyen zamanlarda Milli Eğitim Bakanlığı ne gibi karar alacak. Bu yazıyı takipte kalın. Tüm gelişmeleri buraya ekleyeceğiz.

Milli Eğitim Bakanlığının sınavlar ile ilgili kaynak haberi Milli Eğitim Bakanlığının sınavlar ile ilgili kaynak haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir