Şeyma İsminin Anlamı Nedir | İsimler Sözlüğü ve Anlamları

Şeyma İsminin Anlamı ve manası nedir, Şeyma Adının anlamı, Bebeğe Şeyma ismi verilir mi çocuğa isim verme ile ilgili isimler sözlüğü yazısı.
isimler sözlüğü isimlerin anlamlarıŞeyma İsminin Anlamı ve manasını çocuğa isim olarak verilir mi ve ne anlama geldiğini bu isimler sözlüğü yazımızda bulabilirsiniz.

Bebeğe veya çocuğa Şeyma ismini vermeyi düşünüyorsanız mutlaka ismin anlamını da araştırın. Unutmayalım ki isimler biz yaşadıkça bizimle beraber yaşar.

Şeyma adının anlamı:

1. Bedeninde ben veya benzer bir izi olanlar. 2. Hz. Peygamber’in süt kardeşi.

İlgili aramalar: İsimler Sözlüğü, Şeyma İsminin Anlamı, Çocuğa Şeyma İsmi verilir mi, Bebeğe Şeyma ismi Verilir mi ve ne anlama gelir, Şeyma adı ne anlama gelir, Şeyma ismi Bebeğe hangi isim verilir, Şeyma kız ismi mi erkek ismi mi?

Şeyma İsminin Anlamı Nedir | İsimler Sözlüğü ve Anlamları” için 3 yorum

 • 09 Şubat 2013 tarihinde, saat 16:38
  Permalink

  Arkadaşların yazdığı gibi anlamı çok olan bir isim… Birkaç anlamını da ben eklemek istedim… Çiğ damlası demek Şeyma ve bir dğer anlamı da Gül Yaprakları…
  Anneme sonsuz teşekkürler bana Şeyma ismini verdiği için… 40 sene önce “Çöle İnen Nur” isimli kitapta keşfetmiş…

 • 30 Haziran 2012 tarihinde, saat 13:32
  Permalink

  çokk güzel bir anlamı var ismimm

 • 27 Haziran 2012 tarihinde, saat 20:07
  Permalink

  şeyma isminin bir çok anlamı var.mesela en önemlisi Peygamber Efendimiz(s.a.s)in süt kardeşinin ismi sonra çöldeki serin su yani ulaşılması zor neredeyse imkansız sonra bide güzel yüzlü ve güzel huylu demek.benimde adımda şeyma ismimi çok seviyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.