Şehim İsminin Anlamı Nedir | İsimler Sözlüğü ve Anlamları

Şehim İsminin Anlamı ve manası nedir, Şehim Adının anlamı, Bebeğe Şehim ismi verilir mi çocuğa isim verme ile ilgili isimler sözlüğü yazısı.
isimler sözlüğü isimlerin anlamlarıŞehim İsminin Anlamı ve manasını çocuğa isim olarak verilir mi ve ne anlama geldiğini bu isimler sözlüğü yazımızda bulabilirsiniz.

Bebeğe veya çocuğa Şehim ismini vermeyi düşünüyorsanız mutlaka ismin anlamını da araştırın. Unutmayalım ki isimler biz yaşadıkça bizimle beraber yaşar.

Şehim adının anlamı:

Akıllı ve kurnaz yiğit

İlgili aramalar: İsimler Sözlüğü, Şehim İsminin Anlamı, Çocuğa Şehim İsmi verilir mi, Bebeğe Şehim ismi Verilir mi ve ne anlama gelir, Şehim adı ne anlama gelir, Şehim ismi Bebeğe hangi isim verilir, Şehim kız ismi mi erkek ismi mi?

Şehim İsminin Anlamı Nedir | İsimler Sözlüğü ve Anlamları” için bir yorum

  • 17 Ekim 2012 tarihinde, saat 20:06
    Permalink

    Şehîm kelimesi(i harfi uzun) Arapça’dır ve “Şehâmet” kelimesinden gelir; “Şehâmet li” anlamında.. Şehâmet ise hem yiğit hem zekî olmak demektir.

    Her yiğit zeki değildir çünkü.. İnsan cesur ama gerzek, veya zekî ama ödlek olabilir malumunuz .. :) )

    Anlam olarak çok güzel olan bu isim (ismim) maalesef ülkemizde pek anlaşılamamakta, bazen “Şeyh” kelimesiyle alakalı olduğu sanılmakta veya “Şehit” “Şahin” gibi kelimelerle karıştırılmaktadır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.