Rüyada Satranç Görmek Anlamı ve Rüya Tabiri | Rüya Tabirleri

Rüyada Satranç Görmenin anlamını ve rüya tabirlerini neye yorulur olduğunu bu yazıda okuyabilirsiniz. Rüyamda Satranç Görmek rüyanızda gördüyseniz bu şuna delalet eder.

Rüyada Satranç Görmek Rüya Tabiri ve anlamı:

Rüyada satranç görmek batil şeyler ile tabir olunur, rüyada satranç oynayip kazandigini gören, batil düsüncelerini terk eder. Arasinda darginlik veya düşmanlik olan bir kimse ile satranç oynamak, ve oyunu kazandigini görmek, davasini kazanmaya, bir rivayete göre de, asli olmayan bir yalana inanmaya delalet eder. İbn-i Şirin’e göre; rüyada satranç oynamak iftira ve batil sözle yorumlanır. Kirmani’ye göre; rüyasında önünde taslari dizilmis bir satranç görmek, düşmanlikla tabir edilir. Bu rüyayı gören biriyle kavga eder, bir rivayete göre de sonunda hayır ve menfaat olmayan bir isle ugrasir. Ebu Sait El-Vaize göre; rüyada satranç oynadigini görmek her iki oyuncunun itibar kazanmalarina ve ünlü birer kişi olmalarina işarettir. Rüyada satranç oynadigim, fakat nasil oynanacagini bilmedigini görmek, üç şekilde tabir olunur; layik olmayan yere malını harcar, namazi unutturur, malını israf eder. Bir başka rivayete göre de; rüyada satranç görmek, çesitli insanlarla muaserete, hükümdar için büyük bir sehre, ferahlik ve sevince erlsmege işarettir. Rüyada satranç, tavla ve cevizle oynamak, hileye ve münakasaya işarettir. Bir kimse satranç oynadigini görse, onun adi bir düşmani olur. Oyun oynanilmayan satranci görmek, o işlerinden çikanimis adamlara; oyananan satranci görmek de, yüksek rütbeli adamlara işarettir. Eğer bir yerde satranç aletlerinin ileriye veya geriye sürülüp çekildigi görülse, o yerin valisi için bir harp veya düşmanlik meydana gelebilir. Satranç, harbe, düşmanliga, tazminata, sirlara muttali olmaya, bir halden diğer bir hale dönüsmeye, meslek sahibi olmaya, mizacin bozulmasina ve yolculuga işarettir. Eğer iki oyuncudan birisi diğerini yense, galip gelen zafere erişir. Rüyada satranç oynadigini gören kimse, kendisinin leh ve aleyhinde olacagim bilmedigi halde kavga ve münakasa çikarmaya çalisir. Bazı tabirciler, rüyada satranç oynadigini gören kimse, bir toplulukla mukavele(sözlesme) yapar. Ancak o toplum ve onların yapacagi hileden kendisini korusun, dediler. Rüyada satranç oynamak, batil söze ve başit bir harbe işarettir. Rüyada satranç oynadigini ve hasmim yendigini gören kimse bu galibiyeti uyanikken de görür. Satranç, harbe, düşmanliga, tazminata, sirlara muttali olmaya, bir halden diğer bir hale dönüsmeye, meslek sahibi olmaya, mizacin bozulmasina ve yolculuga işarettir.

Konuyla İlgili aramalar: Rüyada Satranç Görmek, Rüyada Satranç Görmenin anlamı, Rüya Tabirleri, Rüyada Satranç Görme ne anlama gelir, Rüyamda Satranç gördüm anlamı nedir, Satranç görmenin anlamı, rüyada Satranç görmenin tabiri, rüyada Satranç neye işaret eder, rüyamda Satranç görmek neye delalet eder

Diğer Rüya Tabirleri için burayı tıklayın…

Aşağıdaki yorum kısmından rüyanızı yazabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.