Rüyada Göğüs Görmek Anlamı ve Rüya Tabiri | Rüya Tabirleri

Rüyada Göğüs Görmenin anlamını ve rüya tabirlerini neye yorulur olduğunu bu yazıda okuyabilirsiniz. Rüyamda Göğüs Görmek rüyanızda gördüyseniz bu şuna delalet eder.

Rüyada Göğüs Görmek Rüya Tabiri ve anlamı:

Rüyada gögüs görmek şeriat, dindarlik ve dürüstlükle tabir olunur. Rüyasında gögsünün genis olduğunu görenin dini ve inanisi kuvvetli olur. Gögsünün dar ve küçük olduğunu görenin bu duygusu noksan sayilir. Bir kimsenin gögsü üzerine eliyle vurduğunu görmek, bir kimse vasitasi ile dinine etki yapilarak inancinin eksilecegine, gögsünün sicak olduğunu görmek, milletinden menfaat görecegine delalet eder. İbn-i Kesire göre; gögüs iman tahtasidir. Günah ve sevap hep oradan çikar. Bunun için rüyada gögüste görülen iyi veya kötü her şey buna göre kiyaslanarak tabir edilir. Küfür de, isyan da, sevgi ve inanç da hep bu ölçüde kiymetlendirilir. Bir başka rivayete göre de; rüyada gögsünü genis ve güzel görmek, inaçsizin Müslüman olmasına, asi kimsenin tevbe etmesine, bazen bu rüya, güç ve zor şeyleri kolaylasürmaya işaret eder. Rüyada gögsünün tas olduğunu gören kimsenin kalbi katilasir. Gögüs genisligi, zulme de işaret eder. Gögüs, üzüntü, keder ve ferahlik evidir. Bundan dolayı bir kimse gögsünün genis olduğunu görse, sevince erer. Gögsünün dar olduğunu gören kimseye, i üzüntü, keder ve sıkıntı erişir. Bazı tabirciler gögsün genisligi, Islama, darligida, isyana işaret eder, dediler. Rüyada gögsünde agri ve aci bulunduğunu gören kimse, bir günah işler ve bu günahtan dolayı da azap olunur. Bazı tabirciler, o kimse malını israf ederek Allah (C.C.)in rızası olmayan yerlere sarfeder ve bundan dolayı da azaba ugrar dediler. Rüyada gögsünde gizli bir şey tasidigini ve onu ifsa edemedigim gören kim se, bekarsa evlenir veya o kimse birisine aşık olur. Bir kimse rüyada sevgilisinin gögsünde olduğunu görse, o kimsenin gögsünden sikayet ettiğine işaret eder. Eğer o kimse hasta ise sikayette bulunduğu hastaligindan kurtalmasina işaret eder. Bazen de gögsün güzelligi, başkasını kendisine tercih etmeye işarettir. Rüyada gögsü üzerine bükülmek, nifaka işaret eder. Bazen de gögüs ilim yahut mal veya hidayet ya da sapıklıktan kişinin sinesinde sakladigi şeye işaret eder. Gögüs, misafire veya zevceye yahut büyük bir rütbeye işaret eder. Rüyada görülen gögüs darligi, sapıklıktir. Bazı tabirciler, insanın gögsünün genisligi cömertlige, darligi da, cimriliğe işaret eder, dediler.

Konuyla İlgili aramalar: Rüyada Göğüs Görmek, Rüyada Göğüs Görmenin anlamı, Rüya Tabirleri, Rüyada Göğüs Görme ne anlama gelir, Rüyamda Göğüs gördüm anlamı nedir, Göğüs görmenin anlamı, rüyada Göğüs görmenin tabiri, rüyada Göğüs neye işaret eder, rüyamda Göğüs görmek neye delalet eder

Diğer Rüya Tabirleri için burayı tıklayın…

Aşağıdaki yorum kısmından rüyanızı yazabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.