Römorkör Nedir

Römorkör anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Römorkör Nedir, Römorkör Ne Anlama Gelir, Römorkör Ne Demektir, Römorkör Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Römorkör ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Römorkör Anlamı


Yedeğinde başka taşıtlar götüren, özel olarak yapılmış deniz taşıtı. Genellikle küçük boyutlu olan römorkörler, makinelerinin güçlü, su kesimlerinin fazla olması sayesinde büyük araçları çekebilir. Mavna vb. motorsuz deniz araçlarının yanı sıra limana girmek ya da çıkmak isteyen büyük gemileri çekmekte de kullanılır. Çekme sırasında pervaneler normal seyirden daha yavaş döner. Açık deniz, liman ve yardım römorkörü gibi çeşitleri vardır.

Konu ile ilgili aramalar: Römorkör Nedir Römorkör ödev ara Römorkör kelime anlamı Römorkör sözlükte ara Römorkör ansiklopedi bilgi bankası ara Römorkör ne demek Römorkör neye denir

Römorkör ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.