Rehabilitasyon Nedir

Rehabilitasyon anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Rehabilitasyon Nedir, Rehabilitasyon Ne Anlama Gelir, Rehabilitasyon Ne Demektir, Rehabilitasyon Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Rehabilitasyon ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Rehabilitasyon Anlamı


Kişinin doğuştan ya da sonradan, herhangi bir nedenle oluşan kalıcı ya da geçici yetersizliklerinin, kaybedilmiş bazen de sınırlanmış olan fonksiyonel kapasitesinin belirlenerek tedavi edilmesi, psikolojik sosyal ve meslekî açıdan da desteklenerek günlük yaşamda bağımsız duruma gelmesini sağlamak. Çok yönlü tedavi yaklaşımı olan rehabilitasyon, bedensel özürlülerde hastalığa ve hastaya özgü fizyoterapi ve rehabilitasyon programını gerektirir. Rehabilitasyon programının standardizasyonu yoktur. Rehabilitasyon uygulamalarının ana elemanı fizyoterapisttir.

Konu ile ilgili aramalar: Rehabilitasyon Nedir Rehabilitasyon ödev ara Rehabilitasyon kelime anlamı Rehabilitasyon sözlükte ara Rehabilitasyon ansiklopedi bilgi bankası ara Rehabilitasyon ne demek Rehabilitasyon neye denir

Rehabilitasyon ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.