Radyoloji Nedir Neye Bakar

Radyoloji anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Radyoloji Nedir, Radyoloji Ne Anlama Gelir, Radyoloji Ne Demektir, Radyoloji Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Radyoloji ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Radyoloji Anlamı

Işık, elektrik ve ısı ışınımlarının uygulama alanlarını inceleyen bilim dalı. Işın bilimi de denir.

X ışınlarının 1895′te bulunmasından sonraki yıllarda, özellikle İkinci Dünya Savaşı’nda kemik kırılmaları ve kurşun yaralanmalarında bu ışınlarla görüntüleme tekniği yaygın olarak kullanıldı. Bu görüntüleme tekniğinin geliştirilmesiyle, günümüzde dolaşım sistemi, böbrekler, beyin ve çeşitli yumuşak dokuların incelenmesi de mümkün hâle gelmiştir. Radyolojide en çok kullanılan görüntüleme teknikleri, Bilgisayarlı Tomografi (CT), Manyetik Rezonans Görüntüleme (MRI) ve Ültrason’dur.

Konu ile ilgili aramalar: Radyoloji Nedir Radyoloji ödev ara Radyoloji kelime anlamı Radyoloji sözlükte ara Radyoloji ansiklopedi bilgi bankası ara Radyoloji ne demek Radyoloji neye denir

Radyoloji ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.