Pulitzer Ödülleri Nedir

Pulitzer Ödülleri anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Pulitzer Ödülleri Nedir, Pulitzer Ödülleri Ne Anlama Gelir, Pulitzer Ödülleri Ne Demektir, Pulitzer Ödülleri Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Pulitzer Ödülleri ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Pulitzer Ödülleri Anlamı


ABD’de, gazetecilik ve edebiyat alanında üstün başarı gösterenlere her yıl verilen ödüller. Toplam 500.000 dolar olan ve 1917’den beri her Mayıs ayında dağıtılan ödüllerin kurucusu Joseph Pulitzer’dir. Gazetecilik alanında sekiz (bir gazete tarafından gerçekleştirilen en değerli toplumsal hizmet, en iyi yöresel haber, en iyi ulusal haber, en iyi uluslararası haber, en iyi başyazı, en iyi karikatür, en iyi fotoğraf); Amerikan edebiyatı alanında da beş (en iyi roman, en iyi oyun, en iyi şiir kitabı, en iyi Amerikan tarihî kitabı, en iyi biyografi ya da otobiyografi) dalda ödül verilir. 1943’ten beri, en iyi beste için de bir ödül verilmektedir.

Konu ile ilgili aramalar: Pulitzer Ödülleri Nedir Pulitzer Ödülleri ödev ara Pulitzer Ödülleri kelime anlamı Pulitzer Ödülleri sözlükte ara Pulitzer Ödülleri ansiklopedi bilgi bankası ara Pulitzer Ödülleri ne demek Pulitzer Ödülleri neye denir

Pulitzer Ödülleri ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.