Parfüm Nedir Tarihi, Parfüm Nasıl Yapılır

Parfüm anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Parfüm Nedir, Parfüm Ne Anlama Gelir, Parfüm Ne Demektir, Parfüm Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Parfüm ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Parfüm Anlamı

Parfüm Nedir Tarihi, Parfüm Nasıl Yapılır
Güzel kokulu maddelerin belirli ölçülerde birbirlerine karıştırılmasıyla elde edilen hoş kokulu ürün. Çok eski çağlardan beri bilinen bu ürün, Araplar, Çinliler, Hintliler, Mısırlılar, İsrailoğulları, Kartacalılar, Yunanlılar ve Romalılar tarafından kullanılıyordu. Kokulu bileşiklere ve parfüm formüllerine kutsal kitaplarda da rastlanır.

Bitkisel ve hayvansal kökenli doğal maddelerden yararlanılan parfüm yapımının en önemli maddelerinden biri, uçucu bitkilerden çok çeşitli yöntemlerle çıkarılan uçucu yağlardır. En sık kullanılan yöntemlerden biri, ısıya dayanıklı ürünler için olan damıtma yöntemidir. Bir diğeriyse hassas yağlar için uygulanan çözücüyle özütleme yöntemidir. Bazı hayvanlarca salgılanan hoş kokulu maddeler, parfümlerin niteliklerinin korunmasında önemli rol oynar. Bu hayvansal ürünlerin başlıcaları amber (kaşalot balığı salgısı) ve misktir (misk geyiğinin salgısı). Çok sayıda bileşiğin karışımından oluşan üstün nitelikli parfümler yüzü aşkın bileşik içerebilir.

Parfümler kozmetik sanayinde şampuan, deodoran, sabun, pudra ve krem gibi çeşitli kozmetik ürünlerinde hoş koku vermek amacıyla kullanılır. Ayrıca başta boya ve temizlik malzemelerinin istenmeyen kokularını maskelemek amacıyla olmak üzere, pek çok sanayi dalında parfümden yararlanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Parfüm Nedir Parfüm ödev ara Parfüm kelime anlamı Parfüm sözlükte ara Parfüm ansiklopedi bilgi bankası ara Parfüm ne demek Parfüm neye denir

Parfüm ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.