Okullar Mayıs’ta Açılacak mı? – Okullar Ne Zaman Açılacak?

Okullar Mayıs’ta Açılacak mı, Okullar Ne Zaman Açılacak, Okullar açılır mı, yazın okul tatil olacak mı gibi soruların cevabını herkes merak ediyor.

Okullar Ne Zaman Açılacak?
Okullar Mayıs’ta Açılacak mı? – Okullar Ne Zaman Açılacak, ne zaman açılır?

Bilindiği gibi dünyayı yakıp kavuran Korona Virüsü (Covid-19) sebebiyle tüm yurtta okullar 13 Mart itibariyle birlikte tatil edilmişti. Bu dönemde de eğitimler EBA aracılığı ile ve TV desteği ile online olarak senkron bir şekilde uzaktan devam ediyordu.

Ancak Mayıs ayının yaklaşması üzerine herkes gibi tüm öğrencilerde okullar açılacak mı diye merak etmeye başladı.

Son Dakika: Okullar Mayıs boyunca tatil edildi.

Yakın zamanda alınan bilgilere göre Bilim kurulu ve Kabine toplanmış ancak bu konuda herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Yani kararın çok yakında Milli Eğitim Bakanı ve Sağlık Bakanının görüşmesi ile birlikte alınacağı kesinlik kazandı.

Peki bu dönemde öğrenciler ne yapmalı?

Bu dönemde tüm öğrenciler EBA üzerinden her zamanki gibi derslerini takip edip ders programına göre hareket etmeliler. Ayrıca yeni yapılan sistemle okullların kendi canlı derslerinin eba üzerinden yayınlamaya başlaması ile birlikte bu dersleri de canlı olarak takip etmeleri gerekiyor.

Yazımızı her gelen okulların tatil edilmesi ya da açılması ile gili bilgiler üzerine güncelleyeceğiz.

takipte kalmanızı rica ederiz.

Yaz döneminde okullar açılacak mı?

Bununla ilgili Milli eğitim Bakanı Sn. Selçuk çıktığı canlı yayınlarda Haziran ve Temmuz ile ilgili kesin bir şey söylemediler. Ancak özellikle Eylül ve Ekim aylarına dah çok önem verdiklerini öğrencilerin sağlıklarını çok daha önemli olduğunu belirttiler. Bizlerde değerli takipçilerimiz için gerekli bilgi geldiği taktirde yazımızda güncellemeyi yapacağız. takipte kalmanızı bekliyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.