Nikotin Sakızı ile Sigarayı Bırakma Hikayem | Sigarayı Bırakanlar

sigara-birakma

Merhaba arkadaşlar. Bugün sigarayı bırakmaya karar verdim be nikotin sakızı desteği ile yardımcı olma ümidiyle sakız aldım. Gün gün yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Aslında sigarayı bu yazıyı yazmaya başlamadan bir gün önce bırakmaya karar vermiştim.

Sigarayı bırakmak istememin sebebi

Sigarayı hem sağlığım hem de maddi anlamda boşuna paramı harcadığım için bırakmaya karar verdim. Bilindiği gibi akciğer kanserinin en büyük sebebi sigara içmek. Sağlığıma zarar verdiğini her şeyden anlıyordum. Sabah kalktığımda nefes alamıyordum, merdivenler çıkarken nefes nefese kalmak benim için bir ölümdü.

Maddi anlamda da çok büyük külfeti vardı sigara içmenin bana. Bilindiği gibi sigara fiyatları aldı başını gidiyor ve maddi anlamda beni çok zorlamaya başlamıştı. Sonunda ben de bırakmaya karar verdim. Bu arada başarabilecek miyim bilmiyorum ancak an an ne yaşadıysam hepsini sizlerle burada paylaşacağım.

04.01.2017 İlk günüm deneyimi

Evet bugün ilk günümdü. Paketimde 2-3 dal sigara kalmıştı onlarıda öğleye kadar içtim öğle yemeği sonrası da son dalımı içtim. Ve artık sigarayı bırakmaya başlıyorum dedim. :)

1 – 1,5 saat sonra gibi sigara isteğim geldi hemen bunun üzerine satın aldığı Nikotin sakızımı attım.

Nikotin sakızımın markası ve miligramı şu paket:

nikotin-sakizi

Evet çiğnedim sigara isteğim geçtiği zaman sakızı yanağımda bekletiyorum çiğnemiyorum. Tekrar istek geldiğinde çiğnemeye devam ediyorum.

İş çıkışı eve gittiğimde yemek sonrası çok sigara isteğim geldi yine bir tane sakız attım ve 5 dk içerisinde tüm sigara isteğim geçti. O akşamı o şekilde idare ettim sigara isteği geldikçe sakızımı kullandım. sürekli yeni sakız çıkarmıyorum kulandığım sakızı bir yere bırakıyorum istediğimde tekrar kullanıyorum :)

05.01.2017 İkinci günüm 

Evet bugün sabah kahvaltımı yaptım. Yine her zamanki gibi sigara isteğim çok arttı hemen imdadıma Nicorette sakızım yetişti. Hemen attım bir sakız ve 5 dk içerisinde yine isteğim kesildi.

Öğlen oldu yemeğimi yedim tekrar sigara yerine sakızımı attım. Hemen kesildi.

Bu arada tam 24 saattir sigara içmedim :)

DEVAM EDECEĞİM HER ANIMI PAYLAŞMAYA TAKİPTE KALIN :)

08.01.2017 tarihli durumum :)

Evet arkadaşlar biraz ara verdim ancak şimdi müsait olabildim. Durumları anlatayım :) Yaklaşık 3 gündür yazamamışım ve bu günler içinde kesinlikle sigara içmedim :) Çok şaşırıyorum bu duruma. Şimdi bu yazıyı yazarken kahvaltımı yapmıştım normal şartlarda kahvaltıdan sonra sigarasız durmazdım :) Ancak şu anda kesinlikle sigara isteği yok olduğunda aynı şekilde nikotin sakızımı atıyorum ve anlık sigara isteğimi bastırıyorum. Evet duruma göre yine anlatmaya devam edeceğim. Şu anda her şey yolunda. Takipte kalın :)

30.01.2017 Tarihli yazım

Merhaba arkadaşlar. Nikotin sakızı ile sigara bırakma deneyimimi sizlerle paylaşmaya başlayalı artık 1 ayı doldurmak üzere. Yazıyı yazmayı uygun gördüm. Evet yaklaşık 1 ay önce sigarayı bırakmıştım. Bu dönemde bana en çok yardımcı olan sigara krizlerimi geçiren nicorette adlı sakız olmuştu. Pekiş merak ediyorsunuz bu zamana kadar sigara içtim mi ya da tekrar başladım mı? CEVAP:

HAYIR… :)

Şu ana kadar sigarayı bıraktığım günden beri 1 dal bile sigara içmedim. Çünkü 1 daldan ne olacak diye düşünseydim belki tekrar başlayabilirdim. Sakızı ise ilk 1 hafta seyrek kullandım şu anda işse yaklaşık 2 haftadır kulanmıyorum. Kısacası artık sigarayı bıraktım. İlerde de tekrar başlamamak üzere darısı da sizlerin başına diyorum.

Sigarayı bıraktıktan sonra biraz kilo aldım çünkü sigara içtiğim zamanlarda sigarayla geçirdiğim zamanları şimdi birşeyler atıştırarak geçiriyorum :) Ama bu problemi de halledeceğim. Biraz spor biraz da diyetle kilo sorununu da çözeceğim. Hiç birşeyin sigara kadar zararlı olduğunu düşünmüyorum. Maddi anlamda da çok faydasını gördüm. Her iş çıkışında markete gider sigara alırdım yanında gördüğüm şeyleri. Şimdi ihtiyacım yoksa hergün markete girmiyorum:)

Yani kısaca sigarasız dünya çok güzelmiş. Hepiniz hoşçakalın. Sorularınız olursa aşağıdaki bölüme yazabilirsiniz yanıtlamaya çalışırım :) Sevgiyle kalın.

ilgili aramalar: nikotin sakızı ile sigara nasıl bırakılır, sigara bırakma yöntemleri, sigarayı nasıl bırakırım, sigarayı bırakanlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.