Nike Nedir

Nike anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Nike Nedir, Nike Ne Anlama Gelir, Nike Ne Demektir, Nike Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Nike ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Nike Anlamı

Yunan mitolojisinde zafer tanrıçası. Pallas ve Stix’in kızıdır. Resim ve heykellerde kanatlı bir kadın olarak gösterilir. Zeus’un habercisi, Athena’nın arkadaşı ve yardımcısıdır. Atina’daki tapınağı, Akropolis’in girişine bakan burçtadır. Savaşlarda zaferi, Olimpos tanrılarının bir armağanı olarak ilk kez o haber veriyordu. Tanrılar arasında haberleşmeyi de o sağlıyordu. Bu işlevinden dolayı yeryüzü savaşlarında, tanrılararası sürtüşmelerde, müjde ya da felâket haberlerinde de adı en çok geçen tanrılardandır.

Konu ile ilgili aramalar: Nike Nedir Nike ödev ara Nike kelime anlamı Nike sözlükte ara Nike ansiklopedi bilgi bankası ara Nike ne demek Nike neye denir

Nike ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.