Muzun Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? | Şifalı Bitkiler Rehberi

Neye İyi Gelir, Muz hangi hastalıklara iyi gelir, Muz Etkileri Nelerdir, Muz hangi vitaminler vardır, Nasıl Kullanılır, Nerde Yetişir nerden alınır nerede bulunur, zararları, nasıl kullanılır, Muz Çayı Nasıl yapılır.

Merhabalar. Bu yazıda sizlere Muz bitkisinin ne gibi dertlere ne gibi hastalıklara karşı koruyucu olacağını internet araştırmalarımda bulduğum yazıları burada paylaşarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Bu sayede bu tip şifalı bitkileri kullanarak tedavinize destek olabilirsiniz. Ancak her zaman ki gibi kesinlikle doktorunuza danışarak bu tip bitkileri kullanınız. Bunların hastalıklarınıza karşı iyi geleceğinin kesinliği yoktur. Şimdi gelelim Muz bitkisi ile ilgili yazımıza;

Muz bitkisinin faydaları:

 

Muz (musa) : Muzgiller familyasından; sıcak bölgelerde yetişen, çok yıllık ve çok büyük bir otsu bitki cinsidir. Yurdumuzda Antalya ve Anamur çevresinde yetiştirilir. Muz ağacının gövdesi; toprak altında kök-sap veya soğan halinde bulunur. Yaprakları bu kök-saptan çıkar. Tabandaki çiçekleri meyve verir. Meyvelerin tamamı sarkık bir sapın üzerinde toplu halde bulunur. Nişasta ve şeker bakımından zengindir. Lezzetlidir. Fırında veya güneşte kurutulduğu zaman çok besleyici bir un verir.

Faydası : Vücudun ihtiyacı olan bütün maddeleri karşılar. Kemiklerin gelişmesini sağlar. Nekahat devresini kısaltır. Sinir zafiyeti ve yorgunluğu giderir. Böbrek ve mafsal iltihabında, bağırsak hastalıklarında faydalıdır. Müzmin kabızlık çekenler fazla yememelidir.

Not: Sitede yer alan bilgiler doktorun tıbbi tedavisinin yerine geçmez. Bu bilgiler internet sitelerinden edinilen, ve hiçbir garantisi olmayan doğruluğu kesinleşmemiş bilgilerdir. Herhangi bir ilaç ya da tedavi yöntemine başvurmadan önce, mutlaka doktora danışılmalıdır. Doğabilecek sorunlardan sitemiz sorumlu değildir.

2 thoughts on “Muzun Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? | Şifalı Bitkiler Rehberi

  • 30 Temmuz 2013 tarihinde, saat 23:48
    Permalink

    muz aynı zamanda adet sancılarına ıyı geliyor. tokluk hissi vererek acıkma yı uzatıyr. vücut direncini arttırıyor…..

  • 12 Mart 2012 tarihinde, saat 05:57
    Permalink

    kabiz olanlarin kararmis ve yumusamis muz yemeleri ve mide kanseri olanlarinda yesil muz yemelerinde fayda vardir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.