Müsellem Nedir

Müsellem anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Müsellem Nedir, Müsellem Ne Anlama Gelir, Müsellem Ne Demektir, Müsellem Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Müsellem ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Müsellem Anlamı

Kapıkulu Ocakları kurulmadan önce Osmanlı Devleti’ndeki devamlı orduyu oluşturan süvarilere verilen ad. Orhan Gazi zamanında kuruldu. Müsellemler savaş zamanında asker olarak hizmet ederler, barış zamanında da kendilerine gösterilen yerlerde ziraat yaparlardı. Buna karşılık her türlü vergiden muaf sayılırlardı. Yeniçeri ocağının kurulması ve timar sisteminin gelişmesi karşısında müsellemlerin önemi kalmamış, geri hizmetlerde kullanılır olmuşlardır.

Konu ile ilgili aramalar: Müsellem Nedir Müsellem ödev ara Müsellem kelime anlamı Müsellem sözlükte ara Müsellem ansiklopedi bilgi bankası ara Müsellem ne demek Müsellem neye denir

Müsellem ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.