Muhalefet Partisi Nedir

Muhalefet Partisi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Muhalefet Partisi Nedir, Muhalefet Partisi Ne Anlama Gelir, Muhalefet Partisi Ne Demektir, Muhalefet Partisi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Muhalefet Partisi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Muhalefet Partisi Anlamı

Parlâmentoda yer alan ama hükûmet kurmaya katılmamış parti. Demokrasilerde ülkeyi yönetecek olan partiler seçimlerle belirlenir. Hükûmeti kurma görevi genellikle seçimler sonucunda en çok milletvekilliği kazanan siyasî partiye verilir. Hükûmeti kuran partiye iktidar partisi denir. Öteki siyasî partiler de muhalefet partileri olarak adlandırılır.

Konu ile ilgili aramalar: Muhalefet Partisi Nedir Muhalefet Partisi ödev ara Muhalefet Partisi kelime anlamı Muhalefet Partisi sözlükte ara Muhalefet Partisi ansiklopedi bilgi bankası ara Muhalefet Partisi ne demek Muhalefet Partisi neye denir

Muhalefet Partisi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Muhalefet Partisi Nedir” için bir yorum

  • 18 Mayıs 2013 tarihinde, saat 16:12
    Permalink

    harika

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.