Molekül Nedir

Molekül anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Molekül Nedir, Molekül Ne Anlama Gelir, Molekül Ne Demektir, Molekül Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Molekül ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Molekül Anlamı

Kimyasal bağlarla birbirine bağlanmış ve tek bir birim olarak davranan atomlar topluluğu. Molekül, kimyasal bir bileşiğin, aynı bileşime sahip ve onunla aynı kimyasal özellikleri gösteren en küçük parçasıdır. Bir molekülün bileşimi, molekül formülüyle gösterilir. Kimi elementler, örneğin oksijen (O2) ve fosfor (P4), molekül hâlinde bulunur. Serbest kökler ve iyonlar da bir çeşit moleküldür. Moleküller, bir atomik büyüklükten makromoleküllere (özellikle proteinler ve polimerlerde olduğu gibi molekül ağırlıkları 10.000 ve yukarısı olan meloküller) dek çok çeşitli büyüklükte olabilir. Moleküllerin özellikleri ve yapısı, örneğin bağ uzunlukları ve bağ açıları, elektron kırınımı, x ışını kırınımı ve spektroskopik yöntemlerle incelenir.

Konu ile ilgili aramalar: Molekül Nedir Molekül ödev ara Molekül kelime anlamı Molekül sözlükte ara Molekül ansiklopedi bilgi bankası ara Molekül ne demek Molekül neye denir

Molekül ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.