Mayasıl otunun Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? | Şifalı Bitkiler Rehberi

Neye İyi Gelir, Mayasıl otu hangi hastalıklara iyi gelir, Mayasıl otu Etkileri Nelerdir, Mayasıl otu hangi vitaminler vardır, Nasıl Kullanılır, Nerde Yetişir nerden alınır nerede bulunur, zararları, nasıl kullanılır, Mayasıl otu Çayı Nasıl yapılır.

Merhabalar. Bu yazıda sizlere Mayasıl otu bitkisinin ne gibi dertlere ne gibi hastalıklara karşı koruyucu olacağını internet araştırmalarımda bulduğum yazıları burada paylaşarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Bu sayede bu tip şifalı bitkileri kullanarak tedavinize destek olabilirsiniz. Ancak her zaman ki gibi kesinlikle doktorunuza danışarak bu tip bitkileri kullanınız. Bunların hastalıklarınıza karşı iyi geleceğinin kesinliği yoktur. Şimdi gelelim Mayasıl otu bitkisi ile ilgili yazımıza;

Mayasıl otu bitkisinin faydaları:

 

Mayasılotu (egzamaotu) : Ballıbabagillerden; yurdumuzun hemen hemen her bölgesinde yetişen, beyaz tüylerle kaplı, alçak bir bitkidir. Yaprak kenarları alta doğru kıvrıktır. Çiçekleri beyazdır. Ev ilaçlarında çiçekli bitki kullanılır.

Faydası : Mide rahatsızlıklarını giderir. Sinirleri uyarır. Ateşi düşürür. Egzamaya faydalıdır. Vücuda kuvvet verir.

Not: Sitede yer alan bilgiler doktorun tıbbi tedavisinin yerine geçmez. Bu bilgiler internet sitelerinden edinilen, ve hiçbir garantisi olmayan doğruluğu kesinleşmemiş bilgilerdir. Herhangi bir ilaç ya da tedavi yöntemine başvurmadan önce, mutlaka doktora danışılmalıdır. Doğabilecek sorunlardan sitemiz sorumlu değildir.

One thought on “Mayasıl otunun Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? | Şifalı Bitkiler Rehberi

  • 25 Eylül 2011 tarihinde, saat 14:11
    Permalink

    güzell

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.