Manda Yönetimi Nedir

Manda Yönetimi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Manda Yönetimi Nedir, Manda Yönetimi Ne Anlama Gelir, Manda Yönetimi Ne Demektir, Manda Yönetimi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Manda Yönetimi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Manda Yönetimi Anlamı

Batı devletlerinin ortaya attıkları bir tür sömürgeciliktir. Buna göre, kendi başına varlıklarını sürdüremeyen küçük ve fakir devletler, Milletler Cemiyeti tarafından tayin edilen bir devletin koruyuculuğuna verilecekti. Bu devletler bilgi ve güç elde edene kadar manda sürecek, daha sonra bağımsızlıkları verilecekti. Kısaca, bir ulusun başka bir ulus tarafından yönetilme şekli ve bir tür sömürgeciliktir.

Konu ile ilgili aramalar: Manda Yönetimi Nedir Manda Yönetimi ödev ara Manda Yönetimi kelime anlamı Manda Yönetimi sözlükte ara Manda Yönetimi ansiklopedi bilgi bankası ara Manda Yönetimi ne demek Manda Yönetimi neye denir

Manda Yönetimi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Manda Yönetimi Nedir” için bir yorum

  • 14 Mayıs 2014 tarihinde, saat 16:22
    Permalink

    bir devletin himayesi altına girmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.