Levent Nedir Kime denir

Levent anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Levent Nedir, Levent Ne Anlama Gelir, Levent Ne Demektir, Levent Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Levent ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Levent Anlamı

Levent Nedir Kime denir
Osmanlı İmparatorluğu’nda denizde ve karada görev yapan askerlere verilen ad. Sözcük, İtalyanca “Levantino”dan gelmiş olup Osmanlı kaynaklarında “cenkçi, gözüpek asker” anlamında kullanılmıştır. Kaptanpaşaya bağlı olan deniz leventleri, hem bulundukları yerlerin güvenliğini sağlarlar hem de sefere çıkıldığında deniz askeri olarak görev yaparlardı. Beylerbeylerinin buyruğunda bulunan kara leventleri sayıca azdı. Deniz leventleri, üniforma olarak kırmızı başlık, kollu beyaz gömlek, kenarları siyah harçlı yelek, kısa kırmızı şalvar giyerler ve sarı kuşak kuşanırlardı.

Konu ile ilgili aramalar: Levent Nedir Levent ödev ara Levent kelime anlamı Levent sözlükte ara Levent ansiklopedi bilgi bankası ara Levent ne demek Levent neye denir

Levent ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.