Leh Dili ve Edebiyatı Taban Puanları

Leh Dili ve Edebiyatı Taban Puanlarını, kazananların başarı sırasını, kontenjanlarını ve bölümün bulunduğu üniversiteleri aşağıdaki tablodan detaylı olarak inceleyebilirsiniz. 2012 YGS LYS puanları ile üniversite tercihi yaparken; 2011 Leh Dili ve Edebiyatı Taban Puanlarına göre tercih yapmanızda yarar bulunmaktadır.

Not:Tercih yaparken puan türlerini göz önünde bulundurarak tercih yapın…

2013 LYS YGS Bölüm Puanları ve Kontenjanları

Merhaba arkadaşlar. Bilindiği gibi üniversitelere yerleşebilmeniz için YGS ve LYS sınavlarından belli bir puanı tutturmuş olmalısınız. İstediğiniz bölümün puanını ise geçmiş yılların puanlarına bakarak kıyaslayabilirsiniz. Birinci başlık altında 2013 yılının en son puanlarını ekledik. Alt kısımda ise tablodan 2012 ve eski yılların puanlarını görebilir ve kıyaslama yapabilirsiniz. (Güncel 2013 Puanları)

2013 Dönemi için bölümü taban puanlarını Ösym’nin İnternet sitesinden indirebiliyorsunuz.

Bölümün Yeni YGS LYS Puanlarını indirip inceleyebilirsiniz. İncelemek için aşağıdaki indirme linkini tıklayınız.

2012 Taban Puanları

Puanlar Tablosu:

 

Leh Dili ve Edebiyatı Puanları Listesi
Bölüm Üniversite Adı Fak/Y.O. Puan Türü Kon Taban Tavan
Leh Dili ve Edebiyatı Ankara Üniversitesi Dil ve Tar.Coğ.Fak DİL-2 26 247.773 307.146

2011 2012 Leh Dili ve Edebiyatı Taban Puanları, Leh Dili ve Edebiyatı Puanları, Leh Dili ve Edebiyatı Başarı Sırası, Leh Dili ve Edebiyatı Olan Üniversiteler, Leh Dili ve Edebiyatı Puanı ve Üniversite Kontenjanları, Leh Dili ve Edebiyatı Puan Türü Nedir, 2012 Leh Dili ve Edebiyatı için Kaç Puan Gerekir, 2012 Leh Dili ve Edebiyatı Taban ve Tavan Puanları, Hangi Okullarda Var, Leh Dili ve Edebiyatı YGS Puanları, Leh Dili ve Edebiyatı LYS Puanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.