Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü Taban Puanları | 2 Yıllık Üniversite Puanları

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü Taban Puanlarını, 2 yıllık ön lisans meslek yüksek okullarının kazananların başarı sırasını, kontenjanlarını ve bölümün bulunduğu 2 yıllık üniversiteleri aşağıdaki tablodan detaylı olarak inceleyebilirsiniz. 2012 YGS LYS puanları ile 2 yıllık üniversite tercihi yaparken; 2011 Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü Taban Puanlarına göre tercih yapmanızda yarar bulunmaktadır.

Not: Tercih yaparken puan türlerini göz önünde bulundurarak tercih yapın…

2013 LYS YGS Bölüm Puanları ve Kontenjanları

Merhaba arkadaşlar. Bilindiği gibi üniversitelere yerleşebilmeniz için YGS ve LYS sınavlarından belli bir puanı tutturmuş olmalısınız. İstediğiniz bölümün puanını ise geçmiş yılların puanlarına bakarak kıyaslayabilirsiniz. Birinci başlık altında 2013 yılının en son puanlarını ekledik. Alt kısımda ise tablodan 2012 ve eski yılların puanlarını görebilir ve kıyaslama yapabilirsiniz. (Güncel 2013 Puanları)

2013 Dönemi için bölümü taban puanlarını Ösym’nin İnternet sitesinden indirebiliyorsunuz.

Bölümün Yeni YGS LYS Puanlarını indirip inceleyebilirsiniz. İncelemek için aşağıdaki indirme linkini tıklayınız.

2012 Taban Puanları

2 Yıllık Ön lisans Meslek Yüksek Okulları Puanlar Tablosu:

Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü 2 Yıllık Ön lisans Puanları Listesi
Bölüm ÜNİVERSİTESİ Y.Okul P.Tür Kon Taban P.
Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ(BOLU) Mudurnu Süreyya Astarcı M.Y.O. YGS-6 30 176.293
Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ Bandırma M.Y.O. YGS-6 30 176.936
Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ(MANİSA) Akhisar M.Y.O. YGS-6 30 193.823

2012 Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü Taban Puanları, Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü Puanları, Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü Başarı Sırası, Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü Olan Üniversiteler, Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü 2 yıllık Ön lisans Meslek Yüksek Okulu Puanı ve Üniversite Kontenjanları, Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü Puan Türü Nedir, 2012 Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü için Kaç Puan Gerekir, 2012 Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü 2 Yıllık Taban ve Tavan Puanları, Hangi Okullarda Var, Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü YGS Puanları, Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü LYS Puanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.