Kültür Varlıkları Koruma ve Onarım Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri

meslekler ve bölümler hakkında bilgiler
Kültür Varlıkları Koruma ve Onarım Bölümü Nedir, Ne İş Yapar ile ilgili yazıyı ve Kültür Varlıkları Koruma ve Onarım bölümü ile ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Kültür Varlıkları Koruma ve Onarım bölümü ile ilgili genel bilgiler ve bölümün geleceği ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.
Kültür Varlıkları Koruma ve Onarım Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Kültür Varlıkları Koruma ve Onarım Bölümü Hakkında Bilgiler, Kültür Varlıkları Koruma ve Onarım Bölümü Nasıl bir bölümdür?

Kültür Varlıkları Koruma ve Onarım Bölümü Nedir?

Eski eserlerin durumlarını bilimsel olarak saptamak, tedavi yöntemlerinin belirlenmesi, geliştirilmesi ve bunların Arkeoloji ve Sanat Tarihi bilgisine dayandırılması esaslarına göre eğitim veren bölüm, metaller, cam, toprak ürünü eserler, taş eserler, duvar resimleri, mozaikler gibi inorganik eserler ile, organik eserler olan ahşap, kağıt, kemik, tekstil ve benzeri kültür varlıklarının konservasyon ve restorasyonu yapabilecek uzmanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Çalışma Alanları:
Tarih ve kültür konularına meraklı ve bu alanlarda başarılı olması
İyi bir gözlemci, araştırmacı, sabırlı ve açık havada çalışmaktan hoşlanan biri olması
Sözel düşünme, neden – sonuç ilişkisini ortaya çıkarabilme gücüne sahip ve bedence sağlam olması gerekir.
Endüstrinin gelişmesi, her gün biraz daha artan çevre kirliliği ile birlikte birçok olumsuz gelişme, eski eserlerin hızlı biçimde bozulmalarına ve ortadan kalkmalarına neden olmaktadır. Bu durum, bütün dünyada kültür mirasına sahip çıkma bilincinin güçlenmesini ve bu mirasın kurtarılma yollarının araştırılmasını başlatmıştır. Bu durum eski eserlerle ilgilenen pek çok kamu ve özel kuruluşun bu alanda çalışabilecek uzmanlara olan ihtiyacını daha da arttırmaktadır.

Üniversitelerde öğretim görevlisi ya da araştırmacı olarak, Müzeler ve Anıtlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı çeşitli müze kültür ve tabiat varlıklarını koruma kuruluşları, özel müzeler, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Maden Tetkik Arama Enstitüsü’nde çalışırlar. Ayrıca sanat galerilerinde yönetici, uzman ve araştırmacı olarak da görev alabilirler.

Kültür Varlıkları Koruma ve Onarım Bölümü hakkında bilgiler ve şartları

İlgili aramalar: Kültür Varlıkları Koruma ve Onarım Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Kültür Varlıkları Koruma ve Onarım Bölümü Hakkında Bilgiler, Kültür Varlıkları Koruma ve Onarım Bölümü Nasıl, Kültür Varlıkları Koruma ve Onarım Bölümü seçilir mi, seçsem mi, Kültür Varlıkları Koruma ve Onarım Bölümü okunurmu, hangi üniversitelerde vardır, Kültür Varlıkları Koruma ve Onarım Bölümünün geleceği nasıl, Kültür Varlıkları Koruma ve Onarım Bölümü okuyanlar nerede çalışabilirler, Kültür Varlıkları Koruma ve Onarım Bölümü okuyanlar ne kadar maaş alırlar, Kültür Varlıkları Koruma ve Onarım Bölümü okuyan maaşı, Kültür Varlıkları Koruma ve Onarım Bölümü iş bulabilirmi, Kültür Varlıkları Koruma ve Onarım Bölümü dersleri zor mudur, Kültür Varlıkları Koruma ve Onarım Bölümü kolay mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.