Kubbe Altı Nedir

Kubbe Altı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Kubbe Altı Nedir, Kubbe Altı Ne Anlama Gelir, Kubbe Altı Ne Demektir, Kubbe Altı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kubbe Altı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kubbe Altı Anlamı

Topkapı Sarayı’nda Osmanlı devlet adamlarının, devlet işlerini görüşmek üzere toplandıkları yer. Enderun ile birunun birleştiği yerde, yan yana, üstü kubbeli üç salondan oluşurdu. Sadrazamla birlikte vezirlerin toplandığı divan, divan kalemi, sadrazam divit odası ve iç hazine bölümleri vardır. Kanunî Sultan Süleyman döneminde yaptırılmıştır. Padişah, divan salonundaki görüşmeleri, kafesli bir pencere arkasından izlerdi.

Konu ile ilgili aramalar: Kubbe Altı Nedir Kubbe Altı ödev ara Kubbe Altı kelime anlamı Kubbe Altı sözlükte ara Kubbe Altı ansiklopedi bilgi bankası ara Kubbe Altı ne demek Kubbe Altı neye denir

Kubbe Altı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.