Kpss’ye Nasıl Çalışılır, Kpss A grubu için Kazananlardan Taktikler

Kpss Öğretmenlik Kazananlar nasıl çalıştınız, 90 üstü puan yapmak için nasıl çalışılmalı, kpss nasıl çalışılır.

Merhaba arkadaşlar. Bende yakın zamanda kpss öğretmenlik sınavına gireceğim. Bu nedenle çalışmalara başlayacağım inşallah.

Ancak bu 95 90 civarı puan yapanlar bu kpssde nasıl yapıyor çok merak ettim ve araştırmaya başladım.

Çünkü artık çoğu bölümde puanlar yükselmeye başladı benimki bilgisayar öğretmenliği ve puanlarımız oldukça yükseldi.

Araştırmalarım sonucunda memurlar.nette bir konu dikkatimi çekti ve sizede yararlı olur diye burada paylaşacağım.

Kpss A grubu öğretmenliği kazananlar nasıl çalıştı çalışma taktiklerini anlatmış buyrun işte;

Phoibos nickli bir arkadaş şöyle yazmış;

ben kpss’ye sadece 8 ay çalıştım hocam, bölümün elektrik öğretmenliği, ilk kez bu yıl girdim sınava. öncesinde eğitim bilimleri ve diğer konularla ilgili bir bilgim yoktu. sadece matematik temelim vardı tabii, sayısalcı olduğum için.

çalışmaya başladığımda hedefimi 100 gygk 100 eğitim olarak koydum. hiçbir şey beni bu hedeften vazgeçiremezdi yani, geçiremedi de. gygk’den 103 eğitimden de 97 net yaptım. kendimden emindim.

sınava hazırlanırken sadece çevremdeki birkaç insana ne tavsiye ettiklerini sordum. sonra da hangi yayınlardan çalışacağıma karar verdim:

GYGK’ü yediiklim’in modüler setiyle, EĞİTİMi ise İhtiyaç’ın modüler setiyle çalıştım.

Çözdüğüm soru bankaları ise: pegem, beyazkalem, yediiklim, yargı, ihtiyaç, data, uzman kariyer…

Gördüğün gibi konu anlatımından ziyade soru bankalarında çeşitlilik önemli.

Eğitim konu çalışırken İhtiyaç’ı tavsiye ederim. Çok önemli noktaların üzerinde durmuşlar, ayrıntılı bir şekilde, mesela ihtiyaç olmazsaydı bu yılki o kültürleşme sorusunu yapamazdım. Ayrıca İhtiyaç konu anlamında kavramsal karikatür kullanıyor, konu sonlarında yapılandırılmış grid, tanılayıcı dallanmış ağaç gibi ölçme yöntemleriyel sınıyor seni. yani sınavda soruların bu yöntemleri sen çalışırken birebir yaşıyorsun.

Çalışırken not almanı tavsiye etmem, önemli yerlerin altını çiz yeter. bir de kare yapışkanlı kağıtlar var ya hani rengarenk, onlardan al ve kritik yerleri yazıp duvarına yapıştır, ara sıra da odada gezerken onları oku. çok faydası olur.

Hocam durum bu. Tavsiyelerim bunlardır. yayın konusuna kafayı takma pek. şimdiden çalışma stratejini geliştir, programını yapılandırmaya başla;)

Kolay gelsin:)

Diğer bir arkadaş 93 puan almış.

Hocam ben 93.5 aldım bu sınavda nasıl çalıştım sorusu o kadar acıklı bir soru ki …Dışı seni içi beni yakar…Dersane olarak murat dersanesine gittim (gy gk soruları tam bu sınav için ideal piyasadaki en iyi kaynak bence )

Nasıl çalıştığıma gelince piyasadaki tum kaynaklardan çözmeye çalıştım gunde ortalama 9-10 saat çalıştım gözlerim bozuldu.. mumkun olduğunca bilgisayarda takılmamaya çalıştım , Tv izlerkende haberleri takip etmeye çalıştım kpss vatandaşlık ve guncel kısım için…Ve eğitim bilimleri için bence hiç kimse yedi iklimin piyasadaki tum kaynaklarını bitirmeden sınava girmemeli…

Zorlu bir süreçten geçtim maddi ve manevi olarak Allah kolaylık versin ne diyeyim ayrıca çalışma esnasında bu siteye takılma derim burdaki çoğu kişi öğretmen vasfından yoksun bence ne yazık ki felaket tellalcısı mı ararsın olmayacak hayaller peşinde koşanları mı…

Allahkolaylıkversin diyorum son olarak ve bol bol deneme çöz ben son 1 ay her gun bir gy,gk birde eğitim bilimleri denemesi çözdümözellikledersanelerin yaptığı denemeler paket olarak aldığın denemelerden daha kaliteli onlara girmeye çalış ve kitapçığı atma sonlara doğru çözdüğün soruları tekrar kontrol et..

Diğer biri;

ben türkçe öğretmeniyim . puanım 93.129 . son iki yıldır hazırlanıyordum. bu yıl ekim ayından itibaren çağdaş çözüm kurslarına gittim. fazla çalıtım ama istediğim puanı aldım. tek bir yayından çalışmadımki dersanemde hep bu konuda uyarırdı. piyasada ne kadar soru bankası varsa aldım. kursta 3 farklı soru bankası vermişti. matematik ve eğitim hocalarıa çok tesekkür ederim. çalısınca gerçekten oluyor.

başkası:

ben ikinci dönem ücretliden istifa edip mart ile temmuz arası evde ders çalıştım. yediiklim konu anlatımı bitirdim. ihtiyacın gk-gy ve eğitim soru bankalarını bitirdim. yargının da 15li denemelerini almıştım ama 7 tanesini çözebildim. ayrıca ders programı yapmadım. kafama estiği gibi çalıştım. ancak matematiğin üzerine çok gittim yine de 25 tane yaptım(geçen yılla aynı olduğu için yine de dedim.) ayrıca nette gezinerek ve oyun oynayarak vakit geçirdim. bunları dalga geçmek için asla yazmıyorum sadece şunun için yazıyorum. ben ilk kez geçen yıl çalışmıştım kopya çıkınca kaldım 73 puanla. şimdi ise 88,5 aldım. fark ettiğim konu şu, sabah oturumuna daha önem verin ve en mantıklı cevabı işaretleyin. benim kafam bu tür sınavlara az çok iyi olduğu için iyi puan aldım darısı başınıza.

İlgili Aramalar: Kpss Nasıl ÇAlışılır, Kpssde yüksek puan yapmak için ne yapmalı, kpssye nasıl çalışmalı

Daha fazla yorum için aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. İyi Çalışmalar hepimize :) Allah yardımcımız olsun…

Kaynak:Memurlar.net

13 thoughts on “Kpss’ye Nasıl Çalışılır, Kpss A grubu için Kazananlardan Taktikler

 • 24 Ocak 2014 tarihinde, saat 12:36
  Permalink

  ben sosyal bilgiler öğretmenliği 3.sınıfta okuyorum şimdiden konuları çalışıp bitirmek istiyorum . ancak sene dersaneye gitmelimiyim bilmiyorum.

 • 11 Temmuz 2013 tarihinde, saat 19:30
  Permalink

  arkadaşlar bende memurluk sınavına hazırlanmak istiyorum yalnız bir yandan çalışmak zorundayım bana ne gibi bir tavsiyeniz olur sizler nasıl ders proğramı yaptınız kendinize ..teşekkürler.hangi yayınları öneriyorsunuzz yada hangi dershane

 • 01 Nisan 2013 tarihinde, saat 15:21
  Permalink

  arkadaşlar bende nasıl çalısacağımı ve hangi meslekle uğrasacağıma karar veremedim bir yandan tbmm uzmanlığı var diğer yandan idari hakimlik çok ama çok kararsızım

 • 03 Aralık 2012 tarihinde, saat 16:41
  Permalink

  ben kursa gıdıyorum a grubundan çalısamıyorum ne yapmalıyımmmmm ???????

 • 10 Temmuz 2012 tarihinde, saat 23:56
  Permalink

  offf çok az kaldı o kadar zamnda ne kadar çalışırsam o kar

 • 03 Mart 2012 tarihinde, saat 02:23
  Permalink

  ben biraz daha farklı çalışmayı düşünüyorum çalışmaya başlayalı 10 gün oldu okulu 3 yılda da bitirme derdiyle beraber rehberliği bitirdim simdi ölçme yarılandı sonra gelişim öğrenme öğretim yöntem ve teknikleri en sonda program düşünüyorum

 • 02 Mart 2012 tarihinde, saat 01:11
  Permalink

  gelişim – öğrenme – rehberlik

  program geliştirme – ögretim yöntem ve teknik – ölçme ve değerlendirme

 • 22 Şubat 2012 tarihinde, saat 01:32
  Permalink

  ben eğitim bilimlerinde hangi kitabı takip edeceğimi bilmiyorum yani bunun bir sırası olmalı örneğin ilk olarak rehberlik nedir onu bilmem gerek ki rehberlik konuları bitsin sonra ölçme ve değerlendirmeye geçeyim sonra öğretim yöntem ve tekniklerine yani bu bir sıra gerektirmeli diye düşünüyorum ama ilk hangisine çalışmam gerek ve daha sonra hangi dersle takip etmem gerekiyor onun sırasını bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim

 • 06 Ocak 2012 tarihinde, saat 02:48
  Permalink

  ufffffffff ya mat derdı olmasa gerısı çok guzel gıderde mat zorluor bır sozelcı matematıgı nasıl halleder

 • 23 Kasım 2011 tarihinde, saat 16:27
  Permalink

  offf ben kazanamıcam galibaa :(

 • 11 Kasım 2011 tarihinde, saat 12:47
  Permalink

  kursa hiç gitmeden yüksek puan alan varmı ve çalışma hikayeleri nedir ?

 • 05 Kasım 2011 tarihinde, saat 13:29
  Permalink

  5 ayda kpssye hazırlanılır mı?

 • Geri bildirim: En İyi KPSS Dershanesi Hangisi? Sorusuna Cevap Buluyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.