Komando Nedir

Komando anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Komando Nedir, Komando Ne Anlama Gelir, Komando Ne Demektir, Komando Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Komando ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Komando Anlamı

Bağımsız olarak çalışan ve baskın, sabotaj gibi görevleri yapmada uzmanlaşmış az sayıda askerden kurulu birlik. Bu birliği oluşturan askerler, karada ve hava indirmelerinde ya da amfibi harekâtında çeşitli görevleri üstelenebilecek biçimde yetiştirilirler. Komando deyimi ilk kez 1899-1902 Boerler savaşında kullanılmıştır. Bu savaşta İngiliz kıtalarına karşı gerilla savaşı veren ve genellikle atlı olan bağımsız birliklere “komando” adı veriliyordu. Sözcük, sonraki yıllarda çeşitli anlamlarda kullanıldı.

Konu ile ilgili aramalar: Komando Nedir Komando ödev ara Komando kelime anlamı Komando sözlükte ara Komando ansiklopedi bilgi bankası ara Komando ne demek Komando neye denir

Komando ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.