Koalisyon Nedir

Koalisyon anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Koalisyon Nedir, Koalisyon Ne Anlama Gelir, Koalisyon Ne Demektir, Koalisyon Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Koalisyon ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Koalisyon Anlamı

Parlamentoda bulunan partilerden herhangi birisinin tek başına hükümet kurabilecek çoğunluğa sahip olmaması durumunda, değişik parti gruplarının ortaklaşa kurdukları hükümete verilen ad. Bu işbirliği, aynı zamanda bir savaş karşısında sorumluluğu tek başına yüklenmek istemeyen partilerin başvurduğu bir yöntemdir. Türkiye’de ilk koalisyon, 1961 seçimlerinden sonra, hiçbir partinin yeterli bir çoğunluk sağlayamaması üzerine kuruldu.

Konu ile ilgili aramalar: Koalisyon Nedir Koalisyon ödev ara Koalisyon kelime anlamı Koalisyon sözlükte ara Koalisyon ansiklopedi bilgi bankası ara Koalisyon ne demek Koalisyon neye denir

Koalisyon ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.